Hanácká metropole letos hostila již dvacáté Fimfárum

OLOMOUC - "ZAHRAJ, KRESLI , ZATANČI, DVACÍTKOU TO NEKONČÍ."   Pod tímto heslem se nesl jubilejní 20.ročník festivalu tvořivosti a fantazie FIMFÁRUM 2016, na který se vydala o víkendu 24.-26.6.naše desetičlenná skupina do Olomouce.
V pátek večer proběhlo slavnostní zahájení v Moravském divadle Olomouc,kde uživatelé zhlédli muzikál Šakalí léta a není pochyb,že byli nadmíru spokojeni,o čemž svědčil bouřlivý potlesk a ovace ve stoje,kterými na závěr odměnili učínkující.
Během dalších dvou dnů festivalu probíhal program v DDM,kde byly připraveny aktivity v tvořivých dílnách a všichni naši uživatelé s nadšením vyzkoušeli výrobu šperků,magnetů,vonných pytlíčků,ale také barevné smaltování.Bez zájmu také nezůstalo ani bublinkování,společné bubnování a naši odvážlivci si troufli i na chůzi po laně.
Sobotní večer se pak nesl v duchu tance a sladkého překvapení,na které jsme trpělivě vyčkali i přes únavu z aktivit a tropického počasí,které nás celý víkend provázelo. V neděli před polednem nás ještě čekala plavba po řece Moravě Ololodí,kde jsme si každý patřičně užili svoji chvilku u kormidla a po obědě už nastal pomalu čas  balení a loučení s úžasnou atmosférou,prostředím a lidmi,kteří nás celým festivalem provázeli,starali se o nás a vytvářeli po celou dobu pohodu a dobrou náladu.Odjížděli jsme jen neradi..........plní zážitků a dojmů tímto děkujeme všem organizátorům a zúčastněným a těšíme se zase někdy nashledanou. (jr)