Atletická olympiáda slavila 20. narozeniny

ČELADNÁ - Pravé kouzlo Beskyd se dá obdivovat zejména v okolí obce Čeladné, která v posledních lelech zažívá turistický boom. Pyšní se krásným náměstím, moderní zástavbou a obrovským golfovým areálem, kterému jsme letos věnovali největší porci času. 

Po příjezdu a ubytování na hotelu Srdce Beskyd jsme se pozdravili s kamarády a následně si vychutnávali program, který vycházel z dvacátého jubilea. Vzpomínalo se na historii olympiády, promítaly se šoty z předchozích ročníků, oceňovaly se zásluhy činovníků.

Druhý den už plně patřil atletice, které tentokrát od samého počátku přálo počasí. Naše naděje poněkud pohasly, když si Hana při vystupování z automobilu podvrtla kotník, celou záležitost ale mistrně zvládla a nakonec s velkým sebezapřením nevynechala ani jednu disciplinu a poprala se i s nejtěžší čtyřstovkou. V konkurenci 26 převážně mužských týmů obsadilo smíšené družstvo ZDP velmi solidní 20. příčku, čím se plně ztotožnilo s oslavou 20. narozenin velmi milé olympiády ve Frýdku-Místku. Děkujeme za bojovnost, trpělivost při náročné přepravě a vzornou reprezentaci. (em)