Borci v zelených dresech startovali na veslařském přeboru republiky

HODONÍN - Když jsme se zhruba před rokem dozvěděli, že s námi náš družební oddíl VK Hodonín aktivně počítá pro své pořadatelství XIV. MČR na veslařských trenažérech, byli jsme rozpačití. Ne, že bychom neuměli zapnout svaly a popasovat se s táhlem ergometru, ale přece jenom přebor republiky to není jen tak obyčejná projížďka. Zvláště, když se v rámci indoor šampionátu soutěžilo v závodu na 1000m, což je oproti našim tréninkovým dávkám hned dvojnásobná porce. Nicméně slovo se má držet, a tak jsme po řádné zdravotní prohlídce a následné registraci v řádách ČVS zahájili přípravu.

Moc nám pomohlo, že šéf hodonínského veslařského klubu Filip Švrček vedle nabídky účasti nabídl i podmínky, a tak jsme vedle možnosti docházet na tréninkovou základnu VK začali i přímo v zařízení využívat trvale zapůjčený trenažer, čímž se tréninky rozšířily i do trávení volného času. V samotném a organizačně přímo skvělém šampionátu, kterým hodonínští veslaři oslavili 110. výročí založení svého klubu, jsme startovali již brzo ráno, a tak bylo nutné si přivstat. Handicapovaní závodníci se ve dvou jízdách předvedli hned na úvod oficiálního programu a dokonce v této kategorii padl i český rekord, když ho pokořil Waldemar Kubíček z Českých Budějovic s intelektuálním postižením (kategorie do 15 let) časem 04:49,6.

Naši borci v kategorii dospělých se rozhodně neztratili, když Zbyněk obsadil 4. místo, Standa 6. místo, Tomáš 8. místo, Ondra 10. místo a Jakub 11. příčku. Děkujeme pořadatelům za vzornou péči a milým manželům Hruškovým za doprovod i za sladké ocenění našeho republikového vystoupení.      (em)