Spolu s preventisty městské policie jsme besedovali o bezpečném pohybu na pozemních komunikacích

HODONÍN – Rok se s rokem sešel a před námi stál opět zajímavý úkol – ve spolupráci s Městem Hodonínem a s jeho městskými strážníky uspořádat dopravně – výchovné dopoledne pro žáky základních a mateřských škol. Jelikož ale předpověď počasí nebyla zrovna lichotivá, tak jsme měli v záloze i tzv. suchou variantu, kterou byla beseda v klubovně našeho denního stacionáře.

Počasí ale nakonec vyšlo, a tak jsme za doprovodu svižné muziky připravili zábavnou překážkovou jízdu pro cyklisty, koloběžkáře a tříkolkáře, ze které si každý odnesl malou odměnu. Malovalo se i na chodníku, a třeba kamarádi z Duhové školy nebo špunti z protější školy si zařádili i na naší trampolíně. A jelikož jsme vše zvládli velmi hravě, tak zbyl čas i na besedu o bezpečném pohybu na pozemních komunikacích.

V poslední době řada z nás totiž chodí do zaměstnání, a nebo se jen tak toulá Bažantnicí, a tak byla klubovna nacpaná doslova až po strop a padaly i velmi záludné otázky. Pánové strážníci – preventisté Stanislav Urbánek a Josef Běloch se ale nenechali zaskočit a předali nám spoustu rad i svých osobních zkušeností. Za to jim, a také paní Ditě Šprinclové z městského úřadu, patří velké poděkování. (em)