Historicky první divadelní představení Popelka: lehkost, vtip a nečekaně i virtuozita

HODONÍN – Hendikepovaní herci Zeleného domu pohody mají za sebou historickou premiéru – vůbec poprvé v šestadvacetileté historii hodonínského zařízení sociální péče se totiž odvážili zamířit na divadelní prkna a nabídnout zájemcům divadelní muzikál Popelka. A jak to před zaplněným hledištěm velkého sálu Základní umělecké školy dopadlo? Nad očekávání dobře, protože premiéra předčila obě generálky a padesátiminutový kus v podání třiačtyřiceti nadšených herců sršel lehkostí, vtipem a v některých případech i osobní hereckou virtuozitou.    

„Jsem nadšená a smekám před prací autorského týmu. Divadlo je krásná, ale i velmi náročná zábava. Chce to pořádné nadšení, a taky pořádnou porci času, aby vše dopadlo, tak jak má. A dnes jsme se opravdu hodně pobavili a zásluhou milých herců, kostýmů a dekorací se bylo i na co dívat,“ chválila představení Běta Švancerová, principálka, režisérka a dlouholetá herečka hodonínského divadelního souboru Svatopluk. Pořádající organizaci sama vyšla vstříc zapůjčením divadelních dekorací a osobně se i přišla podívat na výsledek roční práce své divadelní kolegyně Simony Jurenové. Ta Popelku připravila režijně, obsadila herce do čtyř desítek rolí, a také dala dohromady tým kolegů, kteří se na představení podíleli přes scénu, dramaturgii až po kulisy a nezbytné ozvučení. Snaha a nadšení všech zúčastněných nakonec zaslouženě přinesla své ovoce a hlavně nadšené ovace diváků v sále.

„Smekám klobouk před prací svých kolegů. Letos jsem se chtěl nechat překvapit, a vidět vše až přímo během premiéry, a jsem nadšený. Radost z pohybu na jevišti byla znát ve tvářích všech herců a diváci, kterým chceme každý rok nabídnout něco nového, se velmi bavili,“ konstatoval Petr Srnec, ředitel hodonínského Zeleného domu pohody. Z řady rolí, které všechny zapadly do zdařilého výsledku, je přece jen potřeba pár vyzvednout. Popelku velmi osobitě ztvárnila Pavlína Dohnálková, něžného prince ztvárnil Jakub Příkaský, v roli macechy excelovala Hana Voldánová a závistivé sestry sedly jako ušité Šárce Kalové a Janě Tomanové. (text a foto: em)

Bližší informace v reportáži TVS Hodonín - zde.