Jarní Sportparáda plná změn nejvíce svědčila Skaličanům

HODONÍN – S prvním jarním dnem dorazila mezi pohodáře i tradiční oblíbená družební akce – Sportparáda ZDP Hodonín. Minijubilejní pátý ročník tohoto úsměvného sportovního setkání přinesl hned několik novinek, a tak si nejen závodníci, ale i diváci přišli na své.

„Jsme všichni zase o rok starší, a tomu je třeba se přizpůsobit. Sport je prima, ale i tato záliba se musí provozovat s rozumem, a tak jsme tentokrát kapitány raději posadili na invalidní tříkolku a protagonisty družebního dopoledne jsme zasvětili do nové a moderní míčové hry, zvané kin-ball,“ uvedl hlavní organizátor Eduard Mezera. Čtyři soupeřící týmy z Hodonína, Kyjova, Břeclavi a slovenské Skalice nejprve zápolily v překážkové štafetě, poté střílely na florbalovou branku a nově sbíraly míčky z vymezeného prostoru. Poslední a divácky nejatraktivnější disciplinou byla překážková jízda kapitánů, kteří nově místo do invalidního vozíku usedali za řídítka poměrně nestabilní invalidní tříkolky.

Tato, patrně nejtěžší zkouška, také rozhodla o konečném pořadí Sportparády. Svižné slovenské kapitánky ji zvládly téměř o čtvrt minuty rychleji jak soupeři a posunuly svůj tým k obhajobě loňského prvenství. Druhé místo obsadili borci z kyjovského Domova Horizont, bronz putoval do břeclavského integračního centra Utilis a čtvrtá pozice patřila stejně jako ve všech minulých ročnících domácím Pohodářům. Prostě smůla! (em)