Blahodárná vůně Jeseníků opět ozdravila naši mysl i tělo

Malá Morávka (Jeseníky) – Jeseníky a malebný hotel Brans jsme si zamilovali již před pěknou řádkou let, a tak i tentokrát ve třetí květnové dekádě vyrazil od Zeleného domu pohody autobus směrem do Malé Morávky.  

Hned po příjezdu jsme se zaradovali: „hurá, už je napuštěný bazén, takže asi bude koupačka,“ volali někteří vyznavači plavání a ledabylého koupání, neboť křišťálová voda přímo lákala k osvěžení. Na ten okamžik jsme si ale museli ještě počkat, protože byť byla voda již solárně vyhřívaná, tak povětrnostní podmínky ještě nedovolovaly výraznější vodní radovánky. Teprve až ve čtvrtek vydala vrchní sestřička Anička pokyn, že můžeme do vody, ovšem této nabídky využili jen ti nejodvážnější. I přesto jsme ale zdravého pohybu měli vrchovatě, neboť mikroskupinky pochodníků každý den směřovaly buď přímo do hostitelské obce nebo do Karlova či Karlovy Studánky.

S velkým zaujetím jsme sledovali i pokračující výstavbu hřiště pro plážový volejbal, jež celému areálu dodá ráz střediska vrcholového sportu. Nicméně my jsme se zatím museli spokojit pouze s hřištěm asfaltovým, na kterém se odehrávaly souboje v kopané, nohejbalu, plážovém tenisu a doprovodný personál již tradičně sváděl bitvy v trojkovém volejbalu. 

V programu byla i řada již nepostradatelných akcí, jako hledání pokladu či pěvecká Superstar, a samozřejmě jsme se i dvakrát pobavili u hřejivého táboráku, kde se opékaly buřty, zpívalo se s kytarou a tančilo se v rytmu moderních discohitů. Když pak nastal páteční den odjezdu, tak se nám moc balit nechtělo, jelikož jsme byli velmi spokojení - ať už s chutnou stravou, zázemím hotelu či přístupem milého personálu. Brans je totiž s pohodou nerozlučně svázaný!  (em)