Na 43. sportovní hry v Zubří vyrazil výrazně posílený tým

ZUBŘÍ (Vysočina) – Sportovně ladění, a také fyzicky zdatnější uživatelé hodonínské Pohody každoročně vyrážejí na Vysočinu do malé vísky Zubří, která již čtyři desetiletí hostí družební setkání několika zařízení sociálních služeb z celé Moravy a Slezska. Tým vedený pracovníkem  Eduardem Mezerou se letos rozrostl o několik nováčků – doprovodné role se poprvé ujal Štěpán Andrle a mezi sportovce se vůbec poprvé zařadili uživatelé Denis a Igor.

Program her byl už tradičně kvůli rozmarům počasí velmi napjatý a sportovci si většinou vydechli až večer u některého z kulturních programů. Přesto si každý z hodonínských borců vybojoval některou z medailí a byli i takoví, kterým se na hrudi houpalo hned pět cenných kovů.  

Slova chvály tak slyšeli během závěrečného mikrohodnocení všichni členové destičlenného týmu, nejvíce ale šéf výpravy Eda Mezera vyzdvihl vrhače nováčky Denisa a Igora spolu s Monikou, která se do Zubří vrátila po dvou letech. Pauza na ní vůbec nebyla znát a navíc předvedla ohromnou statečnost v závěrečném branném orientačním závodě. Přestože na jednom z kořenů uklouzla a pádem se poranila, tak závod srdnatě dokončila. (em)