Italská desítka chutnala úplně všem

VISERBA (Itálie) - Pravidelně první zářijový týden tráví klienti hodonínského Zeleného domu pohody, kamarádi z kyjovského Domova Horizont, nově i uživatelé chráněného bydlení ze Šanova, rodinní příslušníci a nezbytný pedagogický doprovod v italském přímořském letovisku Viserba. Letošní cesta svižným autokarem měla ale jubilejní příchuť, neboť do vyhlášeného provinčního centra Rimini zamířili natěšení Jihomoravané již po desáté. Tentokrát jsme bohužel dva dny museli počkat na stálé sluníčko, které pak nad námi vydrželo až do odjezdu, takže jak se říká: konec dobrý, všechno dobré.

„Naši klienti jsou již zvyklí na hotel, jeho okolí, pláže a další, proto nemáme v úmyslu měnit lokalitu. Navíc když je tak stále perfektní spolupráce s vedením cestovní kanceláře a následně i personálem hotelu,“ sdělila Anna Hrušková, vrchní sestra ZDP zajišťující zdravotnický dozor.

O doprovodný večerní program se v čele s vedoucím výchovy Zeleného domu pohody Edou Mezerou starali kolegové z Horizontu Kyjov a CHB Šanov. Oblíbené diskotéky střídaly různé zábavné soutěže a samozřejmě nemohla chybět estráda s přivítáním nově narozeného „Viserbáčka“, který symbolizoval novou přicházející dekádu přímořských pobytů.

„Atmosféru přímořského pobytu jsem okusil poprvé, takže novinek a zajímavostí byla velká spousta. Avšak nejvíce mě překvapila samostatnost většiny našich uživatelů, kteří se jak po ulicích cizojazyčné země, tak i na rozsáhlé pláži pohybovali zcela suverénně a s velkou chutí a nadšením. Rimini jim zkrátka přirostlo k srdci a rozhodně pro ně není ani po těch letech okoukané a nudné,“ konstatoval Eduard Mezera, jenž na Apeninský poloostrov cestoval v roli nováčka hodonínské výpravy.

Účastníci zájezdu z řad uživatelů tří zařízení Jihomoravského kraje si na pláži zahráli petangue, přehazovanou či vodní zábavné hry, zaraftovali si na „rozbouřeném“ moři a hlavně si přivezli spoustu pěkných zážitků. A v rámci krásné tradice si pochutnali i na dalším pizza večeru, navázali nové přátelské vztahy a také se krásně opálili.

„Desítka je krásné číslo, a já mám ve vzpomínkách téměř jako včera začátek našeho vztahu s cestovní kanceláří KM Travel. Takže postačí pouhá dvě slova: Spolupráce – Pohoda, jež symbolizují perfektní symbiózu mezi námi. Touto cestou děkuji všem účastníkům pobytu, skvělému personálu hotelu v čele s delegátkou Lenkou, její dcerou Laurou a vedoucím hotelu Rosella za empatický přístup k našim klientům, skvělé zázemí i výbornou stravu. Prostě za vše,“ uzavřel ředitel hodonínského zařízení Petr Srnec. (zdp)