Fish piknik na lodi Bella Rimini

VISERBA (Itálie) – Pobyt v Itálii nám po delší odmlce opět nabídl i dobrodružnou plavbu lodí podél pobřeží. Nebe bylo sice zamračené, ale vítr ustal, a tak jsme se mohl nalodit na palubu bělostné jachty s názvem Krásné Rimini.  

Zájem o tuto plavbu byl tak obrovský, že stohlavý dav nedočkavců ani nezaznamenal volání o pomoc jednoho nešťastníka nesportovní postavy. Když ale zjistil, že pod sebou má pouhých dvacet centimetrů vody, tak přestal máchat rukama, postavil se a prkenně odešel do přístavu.   

Jak z názvu Fish piknik vyplývá, jedná se o výlet, jehož součástí je konzumace čerstvě připravených ryb, což možná pro místní obyvatele nepředstavuje nic exkluzivního, ale pro nás Moravany je to skvělý zážitek. A hlavně kdo má ryby rád, bude se místo přemáhání mořské nemoci olizovat. A o to víc, když mu je kuchaři připraví přímo na lodi. Na dvousetmístné lodi Bella Rimini se připravují sardinky, klasické rybky, které známe třeba z plechových konzerv. Sliny se nám sbíhaly, už když plavčík zažehl pod obrovským roštem a spustil pravou palubní grilovačku. Chutnalo všem a po rybkách zůstala jen hromada kostiček, které zase pro změnu šmakovaly okolo létajícím rackům.

Jen co nám trocho poposedlo, tak charismatický DJ spustil pravou adriatickou diskotéku, a bylo to především hodonínsko-kyjovsko-šanovská výprava, která palubní parket proměnila v obrovskou tančírnu. A kdo náhodou netančil, tak se mohl kochat výhledy na kupodivu zelené vršky italského pobřeží. (em)