Projížďka po Grand kanálu v Benátkách

RIMINI (Itálie) - Itálie je nádherná země nabízející spoustu přírodních i architektonických skvostů. Pokud si ale jedete užívat hlavně sluníčka a rozlehlých pláží a nemáte dost času ji projet celou, můžete zvolit malou vychytávku - navštívit tematický park Italia in Miniatura poblíž známého letoviska Rimini.

Park Itálie v miniaturách byl otevřen v roce 1970 a na ploše 85 000 metrů čtverečních můžete obdivovat modely 273 italských i evropských architektonických skvostů. Za zmínku stojí např. Šikmá věž v Pise, Milánský dóm, Koloseum v Římě či Bazilika sv. Petra. Procházka mezi modely staveb, kde se zvedají mosty, projíždějí vlakové soupravy, startují a přistávají letadla, proplouvají lodě, je úchvatná. Můžete naslouchat i vystoupení hudebníků ve Veronské aréně. Skutečně nezapomenutelným zážitkem je ale projížďka ve člunu po Grand Kanálu v Benátkách, kde si po obou stranách můžete prohlížet paláce, podplouváte pod typickými benátskými mosty a obdivujete krásu staveb. Během plavby se můžete nechat vyfotografovat a fotografii si zakoupit u východu z areálu Venezia.

Na italském náměstí (Piazza Italia) nás přivítala vřeštící stařena, která byla tak drzá, že na nás i lila kafe, které my máme tolik rádi. Odvahy jsme ale měli dosti, a tak jsme si nenechali ujít ani jízdu v dřevěné kládě po vodních skluzavkách.  (em)