Zrodila se nová klidová terapie – drhnutí levandule

HODONÍN – Když skupinka našich udatných sběračů koncem léta přitáhla z pálavských vršků obří měch plný levandule, podivovali se mnozí, co pak s ní asi budeme dělat. No co by? Usušíme, uvidíme, řekli jsme si, a stonky se silně voňavým modrým květem jsme rozprostřeli v masérně.

Mezitím co klentnická levandule schnula, přicházeli ze všech stran návrhy, jak s ní naložit. Nakonec zvítězil ten, který má velkou tradici i oblibu, tedy obyčejný a malý vonný pytlík, který ale udělá velkou radost. Ani jsme nečekali, jaké nadšení voňavá levandule vzbudí u řady uživatelek. Když je pracovnice Anna Flášarová s Lenkou Doubravovou pozvali na první drhací sezení, rázem bylo okolo stolu plno, a to i během dalších večerů. Drhnutí modrých okvětních lístků děvčata zcela pohltilo a rázem byl dostatek náplně pro první sadu pytlíků.

Jak se zdá, tak budeme již brzy mít další krásné prezentační dárky a třeba budeme i mnohem méně navštěvovat lékaře. Levandule je totiž skvělým lékem proti depresím, úzkostem a poradí si i s bolestí hlavy. A jaké má další účinky? Léčí deprese, poradí si s úzkostnými stavy, zkvalitní spánek, zmírňuje menstruační bolesti, působí jako prevence proti svalovým křečím, zklidňuje puls, využívá se při hojení popálenin, jizev a ekzémů, zbavuje stresu, má protizánětlivé účinky, hojí lupénku, odbourává napětí a podrážděnost, uvolňuje organismus.  (em)