V Zeleném domě pohody uživatelé servírovali palačinky

HODONÍN – Tradiční podzimní prezentační akce v hodonínském sociálním zařízení Zelený dům pohody se nesla v osvědčeném duchu, kdy pořadatelé spolu s uživateli nabídli návštěvníkům prohlídku interiéru, pobavili je pestrým kulturním programem a v souladu s tradicí potěšili i jejich chuťové pohárky.

Další den otevřených dveří provázelo nádherné počasí, a tak se mohlo široce využít rozlehlého prostranství zahradního areálu, vybarveného řadou podzimních barev v korunách okolních stromů. „Moc nás potěšilo množství diváků, kteří dorazili na kulturní program, protože jsme měli hned několik zajímavých novinek. Taneční ukázka pod vedením pracovníků Stanislava Dobiáše a Simony Jurenové nabídla romantickou skladbu pro klienty upoutané na invalidní vozík, hudební vystoupení pod vedením pracovnice chráněného bydlení Lenky Ilčíkové zase zaujalo imitací někdejší popové hvězdy,“ komentoval úspěšné novinky vedoucí výchovy Eduard Mezera.

Kulturní zážitek si přítomní mohli ještě umocnit sladkými palačinkami, které přímo před jejich zraky připravovali zručnější uživatelé na speciální elektrické pánvi. Většinu přítomných ale nejvíce zlákala tradiční ochutnávka salátů na nádherně vyzdobené tabuli s podzimním nádechem. „Samozřejmě nemohl chybět osvědčený pařížák, vajíčkový salát či sloni mls, ale v nabídce byly i luštěninové pokrmy nebo ostřejší čabajková pomazánka. Nebylo divu, že pochutiny připravené našimi pracovnicemi a uživatelkami chráněného bydlení se na obřím stole příliš neohřály,“ dodal Eduard Mezera.      

V zelené budově na okraji Staré Bažantnice má aktuálně své zázemí šest desítek uživatelů s mentálním či kombinovaným postižením, ať už formou domova s nepřetržitou čtyřiadvacetihodinovou službou, denním či týdenním stacionářem, anebo byty chráněného bydlení. „Naše organizace slouží veřejnosti již sedmadvacátým rokem, takže se nejen proměňuje v souladu s moderními trendy, ale zároveň i podnikáme nutné investice. Vedle vybavení bytů chráněného bydlení prochází proměnou i naše mateřská budova a jsme rádi, že tyto postupné úpravy můžeme pravidelně zkonzultovat i s veřejností,“ uzavřel další ročník prezentačního odpoledne ředitel organizace Petr Srnec. Současně dodal, že zájemci o kterýkoliv typ nabízené sociální služby jsou samozřejmě vítáni kdykoliv v průběhu celého roku. (zdp)