Stínohra v podání uživatelů ukončila rok 2018

HODONÍN – Po obrovském úspěchu loňského pohádkového muzikálu Popelka se v duchu divadla neslo i letošní slavnostní rozloučení uživatelů Zeleného domu pohody s rokem 2018. Tentokrát ale autorská dvojice Simona Jurenová – Stanislav Dobiáš vsadila na nevšední scénické pojetí, spočívající ve stínohře postav. Další z netradičních počinů nazvaný Koloběh života i tentokrát slavil úspěch a přinesl ovace zaplněného sálu ISŠ Hodonín.

Dvouhodinový komponovaný program pro rodiče, opatrovníky a přátele měl tentokrát i interaktivní podobu, neboť obřího plátna instalovaného pro projekci stínů organizátoři využili i jako obří promítací plochy. Vedoucí výchovy Eduard Mezera s její pomocí shrnul nejdůležitější body končícího roku formou dvacetiminutové prezentace, zásluhou které diváci nahlédli do bytů chráněného bydlení, seznámili se s průběhem uplatnění klientů v zaměstnání, s novinkami pod střechou zařízení a podívali se i do míst v tuzemsku a zahraničí, které posloužily k rekreaci a oddechu.

Následovaly taneční vystoupení Vánoce na Floridě a Souznění, či bonusový Pozdrav na druhý břeh, který připomněl památku dvou uživatelek, jež bohužel během roku své blízké opustily. „Dojetí bylo obrovské a na řadu přišly i kapesníky, tak silná to byla vzpomínka. Ale tak smutně jsme se nemohli rozloučit, takže finále večera patřilo hudební skupině MOREczech, která jak název napovídá, se specializuje na romské písně. Především zásluhou našeho frontmena a zpěváka Denise Vaška tak dvě stovky hostů odcházely ze sálu přece jenom veseleji,“ komentoval průběh předvánočního odpoledne moderátor Eduard Mezera. Zdařilé setkání uzavřel již tradičně Petr Srnec, ředitel bažantnického zařízení pro lidi s mentálním hendikepem, jenž vedle přání krásně prožitých svátků poděkoval i všem partnerům a podporovatelům za příkladnou spolupráci v roce 2018.  (em)