Borci ze Slovácka v Beskydech hráli prim

MORÁVKA – Na sever Moravy jsme odjížděli s velkými obavami, zdali běžky, vosky a teplé ošacení nevezeme zbytečně. Celou republiku totiž na začátku února zalila teplá fronta, a tak zásoby sněhu doslova tály před očima i v těch nejvyšších polohách. Avšak už když jsme projížděli Frýdkem-Místkem, věděli jsme, že se nudit rozhodně nebudeme.

Tradiční běžkařská základna nad malebnou přehradou skýtala asi patnácticentimetrovou bílou pokrývku, která ale potřebovala řádně napreparovat a upravit. A na to jsou borci z Hodonína jako stvoření, takže už nás vyhlížel organizační tým místních Skijáků a po obědě jsme se hned dali do společné práce. Rozhodně se to vyplatilo, neboť členové našeho týmu si tzv. osahali trať, a na druhý den vyrazili do soubojů v bílé stopě plní sebevědomí a zdravě nahecovaní.

Roli velkého favorita potvrdil Zbyněk, který v kategorii mužů i celkových jednotlivců stejně jako loni obsadil skvělou stříbrnou pozici. Obrovským překvapením byla celková pátá příčka Jakuba P.  i sedmá Jakuba H. Opět se zlepšil Tomáš, jenž skončil patnáctý a Staňa zabojoval 43. pozicí z celkového počtu 50 závodníků. Škoda, že jsme tyhle příčky nepromítli do štafety, kde nám to tentokrát prostě nelepilo. (em)