V šestém ročníku naší SPORTparády završila Skalica zlatý hattrick

HODONÍN – Setkání dlouholetých přátel, dojemné pozdravy, kamarádská objetí, vtipné požďuchování a spousta úspěšných, neúspěšných i humorně působících sportovních pokusů a výkonů. Takový byl šestý ročník družební SPORT parády ZDP Hodonín, kterou pro hendikepované sportovce vždy na začátku jara pořádá hodonínské sociální zařízení pro lidi s mentálním postižením.   

„Když jsme se před časem rozhodli, že založíme zbrusu novou sportovně – společenskou akci, ani jsme netušili, s jakým ohlasem se setká. V obrovské nabídce nejrůznějších soutěží, zápolení a setkání hendikepovaných osob totiž něco podobného chybělo, a tak březnové zápolení čtyř družebních zařízení ze Slovácka, Podluží a Záhoří je stále velmi populární a plné humorných situací,“ komentoval klání na palubovce víceúčelové haly TEZA jeho strůjce a hlavní pořadatel Eduard Mezera, vedoucí úseku přímé péče Zeleného domu pohody v Hodoníně.

Tradičním vrcholem dopoledne byla doplňková soutěž pro doprovodné pracovníky v rolích týmových kapitánů, kteří tentokrát simulovali náročné jarní zemědělské práce. A byly to právě kapitánky ze slovenské Skalice, které bravurní jízdou definitivně rozhodly o tom, že tým ze Záhoří si odvezl cenu pro vítěze klání a zároveň dosáhl třetí výhrou zlatého hattricku. Gratulujeme!

Výsledky soutěží: hod gymballem na cíl: 1. Hodonín, 2. Kyjov, 3. Skalica, 4. Břeclav,  překážková štafeta: 1. Skalica, 2. Břeclav, 3. Kyjov, 4. Hodonín, sběr míčků na čas: 1. Skalica, 2. Břeclav, 3. Kyjov, 4. Hodonín, jízda zručnosti se zahradním kolečkem: 1. Skalica, 2. Břeclav, 3. Hodonín, 4. Kyjov. Absolutní pořadí: 1. Skalica, 2. Břeclav, 3. Kyjov, 4. Hodonín.  (em)