Open day v barvách podzimu

HODONÍN - Měnící se barvy podzimu dávaly tušit, že se mílovými kroky blíží náš nejvýznamnější prezentační den - Den otevřených dveří ZDP Hodonín. A s barvami podzimu bylo v souladu i vše, co s touto hojně navštěvovanou akcí souviselo. Pestrostí hýřili tanečníci i hudebníci z krátkého programového bloku, a barvami oplýval i salátový a pomazánkový raut pro všechny hosty.     

„Den otevřených dveří zároveň připomíná i výročí založení našeho zařízení, které letos slaví již 28. rok své existence. Za tu dobu se řada věcí průběžně mění, ale podstata naší služby zůstává stejná. Pomáhat lidem s intelektuálním handicapem, začleňovat je do společnosti a individuálně je posunovat v rámci jejich schopností," řekl v úvodu akce Eduard Mezera, vedoucí úseku přímé péče.

Krátkou zdravici všem návštěvníkům také vyslovil ředitel Petr Srnec. Poděkoval před zúčastněnými diváky pracovníkům za organizaci a nácvik vystoupení, za pomoc klientům při přípravě salátů a dalších pochoutek a za krásně tématicky vyzdobené prostory ZDP. Děkoval i přátelům, kamarádům či známým za účast a tím projevený zájem o dění v zařízení.

Zájemci se mohli seznámit se čtyřmi typy nabízených služeb, prošli si kompletně  mateřskou budovu v hodonínské Bažantnici, která slouží k ubytování, stravovaní i aktivizaci, a mohli se seznámit i s činností v aktivizačních terapeutických dílnách nebo v bytech chráněného bydlení. Součástí kulturního programu byla hudební vzpomínka na zesnulého mistra Karla Gotta, taneční novinka s imitací Heleny Vondráčkové a minirecitál folkové skupiny MOREczech. (em)