16. ročník předvánoční Aukce

Poslední listopadový čtvrtek se v Zeleném domu pohody pořádal již 16. ročník předvánoční Aukce výrobků klientů. Na tradiční akci dorazili dražitelé z různých podnikatelských odvětví regionu (např. z dřevovýroby, strojírenství, výroby garážových vrat, finančnictví a dalších). Mezi účastníky byl také zástupce vedení města Hodonína - pan starosta Libor Střecha se svojí manželkou. Tak jako každý rok se role licitátora tradičně zhostil pan Jiří Janda, který akci rok co rok moderuje a zároveň po celou dobu vytváří skvělou náladu při dražení výrobků. Všichni, ať už opakovaně nebo poprvé, přišli vyjádřit svou podporu lidem s mentálním postižením, jež využívají sociální služby organizace se sídlem v Hodoníně.

Letos klienti připravili k dražbě 25 výrobků z našich dílen (košíkářská, šicí, keramická a kutilská dílna). Překvapením oproti loňskému roku bylo přichystaných dalších 5 bonusových výrobků. Díky skvělému licitátorovi a zejména vřelým otevřeným srdíčkám dražitelů se povedlo vydražit všechny přichystané výrobky, kdy keramický sněhulák od autorů F. Nešpora a D. Žallmana se podařil vydražit za úžasných 10.000,-Kč. Celý večer se nesl v přátelské, ale někdy i trošku „konkurenční“ atmosféře, což přispělo k vyšší vydražené částce. Dražba skončila výtěžkem na zaokrouhlených 88.000,- Kč, za což všem zúčastněným patří velký dík. Navíc někteří z tradičních či pozvaných podporovatelů se nemohli osobně účastnit, a přesto přispěli finanční částkou, takže výtěžek akce byl bezmála stošedesát tisíc korun.

V minulých letech získané finanční prostředky přispěly na nákup keramické pece a vícemístného automobilu. Tento rok je použijeme na materiál a další pomůcky do veškerých aktivit, aby se naši klienti mohli i nadále s úspěchem realizovat v činnostech, které je baví a naplňují, dále na modernizaci a obnovu zařízení.“ uvedl Petr Srnec, ředitel Zeleného domu pohody.

Ředitel na konci aukce poděkoval pracovnicím dílen a předal jim jako poděkování krásnou kytici. Poté poděkoval všem zúčastněným a předal jim bílou růži.