Situace v ZDP je stabilizovaná

HODONÍN - Tak jako v celé republice platí i u nás stále ta nejpřísnější opatření v rámci nouzového stavu. Hlavní budova ZDP je uzavřená veškerým návštěvám, důsledně dodržujeme zákaz vycházení mimo areál zařízení, poštovní záležitosti provádíme bezkontaktně a bezkontaktní je i zásobování a výdej stravy. 

Učinili jsme nová dezinfekční opatření, důrazně dodržuejem hygienu rukou i celého těla a uživatelé se na zahradě areálu pohybují vyhradně s látkovými rouškami, stejně jako pracovníci při neodkladném pohybu mimo zařízení. Vedle dílenského šití se do výroby roušek zapojili už i další naše pracovnice Lenka Doubravová, Anna Flášarová a Jana Měsíčková. Jsme jim moc vděční, neboť už můžeme roušky i průběžně obměňovat, a také je naším cílem mít vlastní dostatečnou zásobu pro případ, kdyby  se situace rapidně zhoršila.   

Uživatelé, kteří jsou všichni bez příznaků nemoci jsou nadále seznamováni se situací a opatřeními a snažíme se je odreagovávat hrami, sledováním videa a TV, a také drobnými pracemi.    

Rovněž na bytech CHB je dobrá atmosféra a probíhají na nich desinfekční úklidové práce. Některé z uživatelek už se také pustili do výroby svých vlastních roušek. Vše je tedy zatím bez výrznějších problémů a rodiče nemusí mít obavy.  Děkujeme a držme si vzájemně palce! (em)