Taxmeni zahráli pod taktovkou KPS Ratíškovice i ve prospěch hendikepovaných

RATÍŠKOVICE – Vinařská obec Ratíškovice, která je počtem obyvatel největší v republice, upřela svoji pozornost na mentálně hendikepované uživatele ZDP Hodonín. Výtěžek z koncertu countryové legendy Taxmeni ve výši 15 tisíc korun totiž pořadatelé z Klubu přátel skautingu při Junáku Ratíškovice věnovali právě jim. Myšlenka organizátorů je o to cennější, že akce se uskutečnila bezprostředně po částečném uvolnění vládních protiepidemiologických opatření, a nemohl ji tak shlédnout maximální počet zájemců.

S velkým šekem, obřím plakátem kapely a neskrývaným zájmem o naše sociální zařízení dorazili o druhém prázdninovém dnu vyslanci pořadatelského sboru pánové Libor Toman a Pavel Hnilica, na které už čekali natěšení obyvatelé domova pro osoby se zdravotním postižením. „Velmi si ceníme pozornosti, kterou na nás upřeli organizátoři z ratíškovického Klubu přátel skautingu. Avšak nabídku zúčastnit se osobně s našimi uživateli koncertu Taxmenů jsme museli odmítnout, neboť naše zařízení má pobytový charakter, a tudíž se ještě z důvodu pokračující epidemiologické situace neúčastníme akcí s vyšším počtem návštěvníků. Raději jsme stále na pozoru, protože by asi bylo velmi komplikované zajistit chod našich služeb v karanténě, uvedl Petr Srnec, ředitel ZDP Hodonín. Ten oba zástupce ratíškovického KPS seznámil se zaměřením Zeleného domu pohody a následně je i provedl společenskou a ubytovací částí bažantnické budovy. Při této obcházce se zrodila i myšlenka další spolupráce, a to například účastí hendikepovaných sportovců na tradiční Raftovačce na Hliníku.

Vystoupení country kapely TAXMENI, jež se dlouhodobě drží v popředí tuzemské scény, se uskutečnilo v pátek 26. června a vedle předkapely ŽELVÍ NERVY z Dolních Bojanovic akce nabídla i ukázku vojenských amerických džípů v dokonalých kamuflážích. (em)