Novinky ze ZDP na sklonku října 2020

Ahojte kamarádi z deňáku a týdeňáku!

Moc na Vás myslíme a věřte, že je nám smutno po Vás i z toho, že jsme museli omezit poskytování služby. Bohužel je nás hodně nemocných z řad pracovníků... Děkujeme, že to chápete i s Vašimi rodiči, a tím nám hodně pomáháte! Mějte se krásně! Snad se brzy uvidíme a návrat společně oslavíme kávičkou s dortíkem, při které nám povyprávíte, jak jste tu těžkou dobu trávili a třeba si i zatancujeme disco!  

Hodně pozdravů a vzpomínek pro Zuzku, Martinu, Natálku, Moniku,Ritu,Šárku, Janu, Radku, Pavlu, Peťu, Lukina, Kubíky, Filipa,Toma, Igora, Denise a všechny ostatní posíláme my všichni ze ZDP!!!

Srdečně zdravíme i další, co je zajímá aktuální situace u nás "doma" v Zeleném domě pohody.
Hned z počátku informací bychom jménem krizového štábu chtěli poděkovat rodičům klientů denního a týdenního stacionáře za pochopení při omezení poskytování služby! Moc nám tím pomáháte!!!;-)

Náš zřizovatel perfektně spolupracuje a nabídl nám sice možnost např. studentů na výpomoc, ale po vyhodnocení krizovým štábem a vzhledem ke zkušenostem jsme došli k závěru, že raději ještě zkusíme stav zvládnout sami se zapojením ochotných dobrovolnic, které jsme oslovili. Vyšli nám vstříc se zastupováním a my věříme, že to zvládneme. Naši dočasně marodící kolegové, by se měli co nevidět vrátit mezi nás. V pondělí proběhne testování všech zbývajících zaměstnanců, abychom preventivně "uzavřeli" kruh a někdo nepřinesl tu "potvoru" znovu mezi nás. Úplně jsme izolovali službu CHB, abychom se vzájemně neohrožovali nákazou, a tak se do bytů jen dováží obědy a jen na dálku fandíme pracovnícím i klientů této služby, jak tuto dobu zvládají. Moc je tímto zdravíme a těšíme se na osobní setkání!
Snažíme se i v aktuální nepříznivé době naše klienty co nejvíce aktivizovat. Děkuji svým kolegům, že uživatele co nejvíce provází na procházky areálem, pracují s nimi na zahradě, vytvářejí různá dílka formou ručních prací či s děvčaty vaří, zkrátka tak, aby prostě nebyla nuda..;-)
Že jsme tým a v krizi si pomáháme dokazuje také to, že do pomoci se službami u klientů se zapojily i sociální pracovnice, a také naši správci provozu. Velmi ochotně nám tím velmi pomohli při zajištění služeb. Využíváme s ohledem na možnosti také tzv. home office, abychom neuvedli v nebezpečí nákazy pracovnice, které zajišťují  důležité "úřednické" věci. Např. určité dotace, objednávky ochranného materiálu a další. Také jim patří dík!
Naše kuchařky nám perfektně vaří a s plným žaludkem chutného jídla nejsou takové nervy...;-)Nezapomínáme ani na pořádný úklid a desinfekci, o což se starají naše provozní pracovnice a máme tady perfektní pořádek. Snad tahle doba co nejdříve povolí a my se setkáme s Vámi "tváří v tvář". Třeba u táboráku, chutného čaje apod.

Posíláme hodně pozdravů a díky, že jste s námi!!!


Mgr. Petr Srnec, ředitel zařízení