Novinky ze dne 6. 11. 2020

Ahojte přátelé!!!
Přicházíme s pravidelným reportem zpráv a srdečně zdravíme!!!
Ani nevíte jak jsme rádi, že můžeme oznámit, že se uzdravení kolegové vrací zpět mezi nás a postupně doplňují tým přímé péče. Velmi dobrou zprávou také určitě je, že budeme od pondělí znovuposkytovat službu denního stacionáře. Bohužel se kamarádi z ostatních služeb v ZDP osobně kvůli "izolování" neuvidí a i stravování bude nově probíhat v prostorách denního stacionáře, ale hlavní je, že se opět alespoň částečně vrátíme k našemu poslání - poskytování této soc. služby a věříme, že se na sebe klienti navzájem těší!!! Bohužel otevření týdenního stacionáře kvůli nedostatku personálu minimálně o týden odsouváme a rodičům děkujeme za pochopení!!!!! Kamarády - uživatele této služby MÓÓÓC zdravíme!!
Dobře se drží ohledně zdravotního stavu, a věříme, že i náladově, klienti a pracovnice Chráněného bydlení.
Naopak špatnou zprávou je, že jedna z pracovnic stravovacího úseku měla příznaky nemoci, měla pozitivní test, ale i kvůli včasnému oznámení špatného zdravotního stavu a její izolaci byly ostatní pracovnice kuchyně negativní, takže konec zprávy je pozitivní, protože pořád jíst chleba s máslem by nebylo dobré, že..?

Podle vládního opatření by se nově mělo testování pravidelně opakovat u klientů DOZP po 7 dnech, u pracovníků všech našich služeb po 5 dnech. Předpokládáme začátek testování od 10.11. za předpokladu dodání dostatečného počtu testovacích sad. V těchto dnech končí karanténa 3 klientů DOZP z oddělení mužů, kteří měli mírný průběh. Pevně doufáme, že se situace bude již jen a jen zlepšovat!!!!

Dnešní krásný podzimní den jsme využili  k zpestření pobytu na zahradě a tým pracovníků přímé péče pod vedením Edy Mezery přichystal pro klienty malý táboráček. Jak jsme informovali již v minulém týdnu- snažíme se využít všech možností k oživení nálady klientů, pro které je těžké víc a víc se s nastálou dobou a omezeními vypořádat...
Zelení pohodáři Vám přejí pohodový víkend a společně věřme, že bude líp!!!

Petr Srnec