Novinky ze dne 4. prosince 2020

Posíláme srdečné pozdravy, přátelé a kamarádi!

Chtěli bychom všechny informovat o tom, co přinesl uplynulý týden. Hrozně to letí a my všichni budeme zapalovat již druhou adventní svíčku...

Počítali jsme s možností většího „rozvolňování“, ale bohužel situace se začala spíše zhoršovat..:-(  Zpráva tedy hlavně pro rodič a rodinné příslušníky: věříme, že pochopíte obavy vedení z opakování situace, kterou jsme si společně prošli, a budete trpěliví… Věřte, že nechceme osobní styk schválně zdržovat, ale musíme myslet na všechny, jež by mohlo zasáhnout naše podcenění situace, ať jsou to ostatní uživatelé služeb nebo personál.

Již o tomto víkendu budou povoleny návštěvy v ZDP, a také na bytech 5+6, ale to s omezením, a také ve vyhrazených prostorách. V hlavní budově budou návštěvy probíhat v místnosti, kde se dělají testy (velká šatna u vchodu na odd. M, D a P), která bude po návštěvě vždy vydezinfikována. K dispozici zde bude desinfekce na ruce, návštěva bude muset bezpodmínečně mít respirátor typu FFP2!!!. Pro návštěvu bude v případě potřeby vyhrazena toaleta u hl. vchodu (vedle ředitelny). Např. jen umýt ruce bude možné v „místnůstce“ - chodba u jídelny. Bude potřeba návštěvu striktně poučit, aby se nepohybovala po budově. Na bytech 5+6 se návštěva uskuteční bohužel jen v prostorech tzv. návratí. I zde platí respirátor FFP2, a také časové omezení na 30 minut. Jestliže návštěvník nebude mít respirátor, je možné ho zakoupit za 50,- Kč u některého ze sloužících pracovníků. Návštěvy jsou prozatím dovoleny jen pro rodinné příslušníky! Zdůrazňuji, že tím chráníte ostatní klienty, naše pracovníky i sebe! V případě nesrovnalostí volejte přímo řediteli zařízení :-)

Opatření ohledně vycházek pro klienty nadále platí stejně, tj. v menších skupinkách s doprovodem. Bohužel ještě ne samostatně, což platí i pro drobné nákupy. To samé i zaměstnání uživatelů – zatím ne. Předpokladem je začátek roku.

Vánoční pobyty klientů DOZP i CHB doma zatím nedokážeme předpovědět a budeme si móóóc přát, aby se situace zlepšila a klienti se podívali na stromeček (a hlavně pod něj) i mezi svými nejbližšími…

Včera se za námi byl podívat Mikuláš s čertem a jak jsme slíbili informovat, tak posíláme i foto. Jsme rádi, že po jejich návštěvě nemusíme snižovat kapacitu služeb, a že nám čerti nikoho neodnesli..!! :-) Bylo to pěkné zachování tradice a pro uživatele jistě pěkné zpestření očekáváného večera, navíc s pamlsky…

 Od 23. listopadu po dnešek probíhala elektronická aukce výtvarných prací a výrobků uživatelů. Jak to dopadlo, vás seznámíme příští pátek, ale již teď ji můžeme považovat, vzhledem k době a podmínkám, za velmi úspěšnou a moc děkujeme za účast, zaslání podpůrných zpráv a taky, že se ozvali někteří z tradičních účastníků s formou podpory přes darovací smlouvu. JEŠTĚ JEDNOU -  VELKÉ DÍKY!!!

Již včera začaly práce na rekonstrukci koupelny v podkroví, výměna podlah na odd. juniorů a další proběhnou ještě do konce roku.

Také jsme slíbili nějaké překvapení - malou "náhražku" za každoroční Předvánoční společenské odpoledne.  Snad se nám to povedlo a Vy spolu s námi nostalgicky zavzpomínáte na minulé časy.

Spolu s uživateli a pracovníky ZDP Vás zdraví Petr Srnec (ředitel zařízení)