Aktuální informace ze dne 15. 1. 2021

Ahoj Kamarádi! Dovolte nám podělit se s Vámi o několik aktuálních zpráv.

  Jsme rádi, že se nám ozvala zima nejen v kalendáři, ale i formou sněhové nadílky i trochou mrazu, což naši klienti přivítali s tím, že již krátce bobovali a těší se, až zamrzne rybník Písečák a budou se s Edou klouzat. No, a kdyby k tomu oprášili i ve sklepě odpočívající hokejky, tak by to byl velký příslib návratu starých dobrých časů. Sáně jsou tedy přichystané taky, ale Covid přidává taky kila, takže nevíme, jestli by nás uvezly…

 Zejména vyzýváme rodiče, opatrovníky - jestliže budete mít jakékoli dotazy - volejte!!! Jsme tu pro Vás!

Bohužel opatření, zavedená minulý týden, zůstávají v platnosti. Tzn., že klienti CHB nebudou na víkendy doma (dle doporučení vlády je to individuální a rozhoduje vedení zařízení, proto výjimky možné jsou…) Návštěvy budou jen pro rodinné příslušníky po dobu max. 15 min s respirátorem ve vyhrazených prostorech. Pohyb venku prozatím zůstává a spoléháme na zkušenosti, individuální přístup ke klientům apod. V případě nesrovnalostí volejte řediteli nebo vedoucímu přímé péče, případně sociálním pracovnicím.

 V minulých dnech jsme postrádali dvě kolegyně z provozního úseku, jež byly pozitivně testovány. Naštěstí měly mírný průběh, do kontaktu s klienty se před svátky nedostaly a již od pondělí se vrací k pracovním povinnostem. V přímé péči nám stále chybí dvě nemocné pracovnice, ale zásluhou dobré koordinace služeb a ochotě dalších spolupracovníků vše zvládáme. Jim přejeme brzké uzdravení!

 Opětovně zdravíme naše kamarády – klienty služeb ZDP, kteří z jakýchkoli důvodů zůstávají doma. Zuzko, Jano, Lenko, Radko, Moniko, Marci, Rito, Igore, Tome, Romane, Davide a samozřejmě „bytaře“ (snad jsem na někoho nezapomněl). Mějte se fajn a těšíme se na vás!

Ve čtvrtek 21. ledna proběhne očkování klientů a pracovníků služby DOZP. Zdali se v další době očkování rozšíří i na další služby ZDP Vás budeme informovat. Jsme rádi, že dobrovolného očkování se účastní všichni uživatelé.

 Jen pro info: zdárně byla dokončena výměna podlahových krytin na odd. Juniorů, dokončuje se rekonstrukce koupelny v podkroví, máme nové vybavení kuchyně a další noviny, a jak jsme minule slíbili, přinášíme Vám pár aktuálních ilustračních fotografií.

V úzkém kolegiálním kruhu (kvůli COVIDU) jsme se pracovně rozloučili s dlouholetou pracovnicí terapeutické – keramické dílny paní Blankou Kmentovou, která stála u zrodu této aktivizační činnosti v zařízení. Vedení organizace v zastoupení všech pracovníků ZDP jí popřálo mnoho zdraví i pohody v další etapě života, předalo drobné upomínkové dárky a poděkovalo za odvedenou práci, které byla spousta.

Tak se všichni společně držme!  

Za všechny Pohodáře pozdravuje Petr Srnec (ředitel zařízení)