Chlapi sobě: sníh, boby, pivo a topinky s česnekem

HODONÍN - Ani byste nevěřili, co taková malá sněhová vločka udělá s opravdovým chlapem. Jen co začne padat z nebe, už nalepí rozesmáté tváře na studená skla oken a nedovolí odejít či se jen na chvíli vzdálit.
S přibývajícími vločkami pak vzrůstá všeobecné napětí a nervozita - už je toho sněhu dost? Kde ve sklepě jsou zaházené ty boby a jestlipak na kopečku v Bažuli už se dá jezdit? A byť vám všichni kolem říkají obligátní posměšnou hlášku "jako malí Jardové", tak prostě nasadíte čepice a rukavice, rozrazíte vchodové dveře a hrdě vyrazíte na kopce. Máte totiž jistotu, že rozhodně nebudete jediní s touhou bobovat a padat až do rozedraných dlaní a kolen.
No a pak navečer, doslova až po uši zalití štěstím a endorfinem, se vrátíte do tepla domova, postavíte na kávu, hodíte sprchu a čekáte až to přijde. Co? No přece ty dlouho slibované topinky s česnekem! Ta vůně a to hořké pěnivé pivínko. Vůbec vám v tu chvíli nevadí, že holky se vám jaksi vyhýbají... prostě když musíš, tak musíš. Chlapi sobě! (em)