Konečně zase v hodonínském bazénu

HODONÍN - Ve středu 13. dubna se dočkali plavci s mentálním hendikepem oblíbených Jarních plaveckých závodů - Memoriálu Ludmily Švachové, zakladatelky nynějšího ZDP. Pozvání přijalo devět zařízení z celé republiky a doplnili je samozřejmě sportovci z pořádajícího Zeleného domu pohody.
Závodníky přišel pozdravit i starosta města Hodonín pan Libor Střecha.
Před zahájením závodů uctili přítomní symbolickou minutou ticha zakladatelku klání Ludmilu Švachovou, a také nedávno zesnulého pana místostarostu Ladislava Ambrozka. Poté předal vedoucí přímé péče ZDP a hlavní organizátor akce Eduard Mezera památeční poděkování při příležitosti malého jubilea 15. ročníku panu Václavu Úradníkovi - spoluzakladateli tohoto sportovního zápolení.
Soutěžilo se v jednotlivcích i štafetách ženy, muži na různé vzdálenosti. „Všichni vidíme, jak se na nejen na našich klientech podepsala doba covidu, a tím pádem nemožnost dělat sportovní aktivity, ale jsme rádi za každé
setkání. Velmi oceňujeme perfektní organizaci této akce,“ uvedl pedagogický pracovník Radek Vítek z týmu Zlína.
„Nejdůležitější na těchto "rádoby" soutěžích je to, že se lidé setkávají, nejde tak ani o výsledky, vytvářejí se nová přátelství nebo utužují stávající, pro pracovníky výměna zkušeností, inspirace a srovnání sportovních sil. Všichni odjížděli z našeho města spokojeni, odměněni drobnými dárky a hlavně s radostným pohledem, srdečným loučením a poděkováním za pozvání," dodal vedoucí přímé péče Eduard Mezera.
„Chci poděkovat svým kolegyním, kolegům z úseku přímé péče, ať již rozhodčím, zdravotnímu dozoru, doprovodu, kuchařkám, panu správci, no prostě všem, kteří se do přípravy či zajištění zapojili pod vedením Edy Mezery. Účastníkům patří dík za krásné sportovní výkony a nemůžu zapomenout na poděkování vedení Lázní Hodonín, jeho perfektně spolupracujícímu personálu, a také sponzorům akce - pekárny Bachan, vinařství Plešinger, uzeniny Krásno, fa MND, Candy plus - Rohatec, městu Hodonín a v neposlední řadě i panu starostovi za osobní podporu sportovců,“ prohlásil ředitel pořádajícího zařízení Petr Srnec. (zdp)