Prosinec v Zeleném domu pohody

Mezi naše uživatele přišel Mikuláš, někteří naši klienti navštívili pěknou sváteční akci na Masarykově náměstí. Zúčastnili jsme se také tradičního předvánočního prodeje výrobků našich klientů na krajském úřadě, a také prodeje v Brně s dlouho spolupracující pobočkou České pojišťovny. Sportovci se zúčastnili tradičního pingpongového turnaje v Břežanech a svá těla pravidelně regenerovali v krytém bazénu městských lázní.

Samozřejmostí je krásná výzdoba, o kterou se zasloužili pracovníci přímé péče za pomoci klientů. Také v tomto roce jsme společně poseděli s bývalými zaměstnanci organizace na večírku FKSP. Při této příležitosti ředitel zařízení poděkoval všem za náročnou práci v uplynulém roce a předal symbolický dáreček, zavzpomínalo se na uplynulá léta, podebatovalo se o radostech i starostech mimo zaměstnání, nechyběl tanec a dobrá nálada... Prostě odreagování... :-)

Nemůžeme zapomenout na dík pro všechny, kteří se zapojili do tradiční Aukce výrobků našich uživatelů. Za úchvatnou celkovou částku MOC DĚKUJEME!! A věříme, že se v příštím roce uvidíme osobně, a ne před PC.

Dá se říci, že každoroční akcí je také zapojení se do zpěvu koled u budovy ZDP. Klienti služby chráněného bydlení navštívili předvánoční Vídeň a vrátili se s krásnými zážitky.

Ohledně společenského předvánočního odpoledne informujeme podrobněji na jiném místě (viz. článek níže). Zaplněný sál ISŠ sledoval krásný program, který se skládal z hudebních i humorných a tanečních vystoupení s vystupujícími klienty společně s pracovníky nejen z úseku přímé péče. To vše pod vedením režiséra a  moderátora - vedoucího přímé péče Eduarda Mezery, jehož doplnil závěrečným slovem Petr Srnec, ředitel zařízení, při kterém zhodnotil v krátkosti průběh roku 2022. Při jeho proslovu zaznělo velké poděkování dlouholetým podporovatelům a přátelům organizace poskytující podporu a péči mentálně postiženým, a také pozvání na tradiční ples Benatura, který pořádají dobrovolníci ze stejnojmenného spolku. Do dalšího roku vám všichni "Zelenáči" přejí klidné svátky, POHODU a zdraví do dalšího roku. (ps)