Zelený dům pohody přispěvková organizace Jihomoravského kraje poskytovatel sociálních služeb v Hodoníně
foto budovy

Aktuality

21. 09. 2023

Den otevřených dveří

Vážení přátelé,

dovolujeme si Vás tímto pozvat na Den otevřených dveří našeho zařízení, který se bude konat ve středu 11. 10. 2023 v době od 14:00 do 17:00 hod. Více informací o programu dne naleznete v pozvánce.

VÍCE
20. 09. 2023

V denním stacionáři začala canisterapie

Dnešním dnem byla na denním stacionáři zahájena canisterapie pod vedením paní Kmínkové. Hned po příchodu se představila všem uživatelům DS a seznámila je s terapeutickou fenkou Aničkou.

VÍCE
12. 09. 2023

Za zvířaty do cirkusu Šimek

Po posledním zážitku z pod šapitó, kde program místo tradičních šikovných zvířat tvořili jen klauni, žongléři a artisté, jsme se usnesli, že tohle pro nás není. Když ale minulý týden na okraji města rozmístil své maringotky Cirkus Šimek, bylo hned jasné, že půjde o klasickou podívanou, která dělá cirkus cirkusem. 

VÍCE
04. 09. 2023

Zelený dům pohody opět na ozdravném pobytu u moře

Na přelomu srpna a září odjeli klienti hodonínského zařízení pro mentálně postižené společně s doprovodem a některými rodiči na ozdravný pobyt do chorvatské Crikvenice. „Zážitky z ozdravného pobytu byly výborné a nikdo nám je nevezme“, s nadsázkou uvedla klientka Radka Vavrová.  

VÍCE
26. 08. 2023

Dorazili jsme na slunnou Istrii

CRIKVENICA - Hlásíme všem přátelům, kamarádům a podporovatelům: po osmi hodinách doslova snové jízdy na palubě speciálu KM Travel jsme dorazili do Chorvatska, do cílové stanice Crikvenica na Istrii.

VÍCE
18. 08. 2023

Pár novinek, ať jste v obraze, co se u nás děje :-)

Dobrý pohodový den a nadcházející víkend, přátelé a kamarádi ZDP! 

Na fotkách (musíme se pochlubit) vidíte, že využíváme omezenějšího provozu v prázdninové měsíce, kdy si někteří klienti užívají pobyt s rodinou, ke stavebním úpravám, zlepšování vzhledu budovy a areálu (nový plůtek kolem naší levandulové zahrádky) nebo zázemí pro návštěvy a zaměstnance. V dalších měsících bychom chtěli ještě realizovat výměnu plotu kolem našeho areálu, vylepšit fasádu budovy a zrekonstruovat sociální zařízení v suterénu.

VÍCE
17. 08. 2023

CHB se vydalo na výlet do Veselí nad Moravou

Původní plán jasný, zamířit na koupaliště ve Veselí nad Moravou. No, sluníčko nám ale bohužel nepřálo, proto přišel na řadu záložní plán.

VÍCE
15. 08. 2023

Virtuální prohlídka našeho Zeleného domu pohody

Jste zvědaví, jak to u nás vypadá? Připravili jsme pro vás novou virtuální prohlídku našeho Zeleného domu pohody.

VÍCE
10. 08. 2023

Zkoušíme nový sport - paddleboarding

Jednou z věcí, kterou jsme mohli pořídit z výtěžku benefičního Plesu Benatura, je zbrusu nový paddleboard. První tréninkovou jízdu jsme uskutečnili na ideální základně v Šaštíně a již samotné zprovoznění plavidla bylo velkou atrakcí pro naši mužskou posádku. 

VÍCE
28. 07. 2023

Zdravice ze ZDP

Ahojte přátelé a kamarádi zelených pohodářů!
Podělíme se s Vámi o pár novinek a informací, jak se máme. Jsme moc rádi, že se nám konečně trochu ochladilo a myslíme si, že Vy také. Horka jsme naštěstí přežili bez nějakých vážných komplikací zásluhou klimatizací, osvěžování v bazénech a pozdně dopoledního nebo podvečerního pobytu venku, abychom předešli přehřátí, úpalu apod. Využívali jsme také možnost městského koupaliště (viz foto níže), na kterém jsme před zahájením provozu pomáhali s úklidem, výlety do okolí ke zpestření dnů apod. Prostě pořád se něco děje, i když někteří klienti všech služeb využívají prázdninový čas k návštěvám či pobytu v rodině.
Zaměstnanci využívají menšího počtů klientů k čerpání zasloužené dovolené a načerpání energie (provoz všech služeb je ale plně rodičům a uživatelům k dispozici). Část klientů si nyní užívá táborových akcí pořádaných organizacemi SPMP a spolkem Kopretina, jimž děkujeme za dlouholetou spolupráci.
V budově jsme dokončili rekonstrukci dvou sociálních zařízení, chystáme se na opravy zázemí pracovníků v suterénu a možná zvládneme na podzim i výměnu vjezdových bran a opravu plotu. V září možná, po delší odmlce zaviněné Covidem, uspořádáme za podpory "přátelské" cestovní agentury KM Travel zájezd k moři.
Tak to jen pár zpráviček o dění v ZDP 
Mějte se krásně i v tom krásně chladném počasí, hodně pohody a zdraví Vám přejeme všichni z hodonínské Bažantnice!
Petr Srnec (ředitel zařízení)

VÍCE
02. 07. 2023

Hodonín hostí hokejbalové mistrovství světa

HODONÍN - V našem městě nejspíš vůbec poprvé v historii aktuálně probíhá turnaj mistrovství světa, a to jsme si nemohli nechat ujít. Ze soubojů nejlepších hokejbalistů jsme v akci viděli ty největší favority - Angličany, Slováky i naše borce a potkali jsme i hokejovou legendu pana Milana Nového.

VÍCE
29. 06. 2023

Azuro a plážový písek na Slovensku

ŠAŠTÍN - V nastávajícím prázdninovém režimu jsme dostali obrovskou chuť na velkou písčitou pláž, azurové nebe a pozvolný vstup do vody. Tedy přesně to, na co jsme si zvykli v italské Viserbě a moc nám to po covidovém výpadku chybí… 
Naštěstí je jenom kousek od Hodonína slovenský Šaštín a jeho kouzelné kúpalisko Gazárka a právě tam vyrazili naši beach boys! Užili jsme si pohybu i zábavy víc než dost…

VÍCE
28. 06. 2023

Fimfárum 2023

Měsíce očekávání a těšení se našich uživatelů nejenom z Chráněného bydlení,kt eří se pravidelně účastní této akce uplynuly a přišel okamžik výpravy na 26. ročník Fimfára v Olomouci,  projektu který sdružuje lidi s mentálním postižením a věnuje jim svůj čas, trpělivost, úsilí, aktivitu a hlavně srdce, aby jim vytvořili program, kde se odreagují, zabaví a vyběhnou ze stereotypu všedních dní. Letos akce probíhala pod názvem „Pastva pro oči“. 

VÍCE
27. 06. 2023

Vtipné poznávání přírody v okolí písečných rybníků

Dnešních příjemných letních teplot jsme využili k prozkoumávání okolí rozsáhlých písečných rybníků, zejména jejich fauny. K vidění toho bylo víc než dost – kačeny, labutě, volavky, kapři, koník a dokonce i jedna nutrie. Na jednom z rozcestí jsme narazili na instalované kvízové tabulky, a s chutí jsme tak vyzkoušeli svoje znalosti. 

VÍCE
23. 06. 2023

Srdečně zdravíme milí přátelé ZDP!

V pátek se uskutečnila pravidelná schůzka vedení ZDP a rodičů klientů našeho zařízení, na které jsme přítomné informovali, co se událo během uplynulého období.

VÍCE
10. 06. 2023

Sobota patřila úklidu

Sobota se nesla ve znamení úklidu, a to konkrétně venkovních prostor okolo budovy Zeleného domu pohody. 

VÍCE
09. 06. 2023

Dreamnight v ZOO Hodonín

Tradiční akci pro hendikepované děti i dospělé uspořádala i letos Zoo Hodonín. Naše klienty zaujala především kontaktní prohlídka zvířecích mazlíčků, a také lekce muzikoterapie. Děkujeme za pozvání!

VÍCE
07. 06. 2023

Uživatelé opět navštěvují Hipoterapii

Ve středu 7. 6. 2023 byla zahájena první lekce Hipoterapie ve Bzenci Přívozu, které se zúčastnili junioři Zeleného domu pohody. 

VÍCE
07. 06. 2023

Zubří - Vysočina patří nám a sportu

V pořadí již 47. sportovní hry v Zubří odstartovaly za velmi potěšitelného zájmu stovky sportovců z deseti sociálních zařízení Jižní Moravy, Vysočiny a Slezska. Hodoňáci samozřejmě nemohou chybět.

VÍCE
06. 06. 2023

Cirkus a společenské odpoledne

Závěr týdne patřil kulturnímu odreagování. Nejprve jsme si ve čtvrtek užili představení cirkusu Bude, jenž splňuje kritéria nového cirkusu - tedy vystoupení lidí. Páteční večer nám vyplnilo společenské odpoledne, které v sále Domu kultury uspořádal Spolek zdravotně postižených občanů.

VÍCE
06. 06. 2023

Ladíme formu na atletické klání

Již za tři dny čeká naše sportovně založené borce odjezd na Vysočinu, kde se uskuteční 47. Atletické a sportovní hry. Přestože Hodoňáci budou tradičně patřit k favoritům klání, tak i pro nás platí - bez tréninku nejsou mistři… Takže jsme si ještě narychlo osahali koule i granáty a přidali několik skoků a sprintů. 

VÍCE
02. 06. 2023

Pomáháme s přípravou koupaliště

Brány oblíbeného hodonínského koupaliště se již tuto sobotu poprvé otevřou natěšené veřejnosti, a tak jsme i my narychlo přispěli svojí trochou dovedností.
Naši houževnatí pánové vyčistili a nakypřili obě písková hřiště pro plážový volejbal a přehazovanou. 

VÍCE
29. 05. 2023

BRANS - táborákové veselí

Večerní táborák zpravidla značí, že se náš ozdravný pobyt láme do své druhé poloviny, i přesto se na něj moc těšíme. 

VÍCE
29. 05. 2023

BRANS hledal Superstar

Asi by nebylo něco v pořádku, pokud by konferenční sál hotelu Brans nehostil tradiční hudebně - zábavní show Superstar. Zájem interpretů byl velký, a tak odborná i laická porota měly velmi těžké role. 

VÍCE
25. 05. 2023

Milé překvapení

KOPŘIVNÁ - Další den plný her a turistiky pro nás skončil nečekaně milým překvapením při závěrečném posezení v příjemném prostředí hotelového rezortu Kopřivná u známého lyžařského areálu. 

VÍCE
25. 05. 2023

MALÁ MORÁVKA - koupání, túrky a relaxace

Další program našeho pobytu byl velmi příjemný. Naši plavci za krásného slunečného dne vyzkoušeli solárně vyhřívaný bazén, pochodníci zase vyrazili na rozvoněné lesní stezky. Malebné lázeňské letovisko v údolí Jeseníků je rok od roku krásnější a tak jsme i letos vyrazili na obhlídku zdejších zajímavostí.

VÍCE
23. 05. 2023

Pobyt v Malé Morávce

Od nedělního podvečera si opět po roce užíváme přírodních krás Jeseníků v okolí hotelu Brans.

VÍCE
18. 05. 2023

Nový mobilní telefon ve službě Denní stacionář

Prosíme rodiče klientů denního stacionáře, aby se v případě odhlašování klientů ze stacionáře a při sdělování jiných důležitých informací obraceli na tel. č.: 731 099 396. Mobilní telefon bude mít na starost paní Hlavicová, v době její nepřítomnosti bude brát telefon další pověřená pracovnice stacionáře nebo dílen. Na telefon volejte ve všední dny od 8:00 hod. do 15:00 hod., v jiný čas můžete poslat SMS zprávu. 

VÍCE
18. 05. 2023

Upozornění na změnu času odjezdu na pobyt v Jeseníkách

Vážení rodiče, upozorňujeme na změnu času odjezdu do Jeseníků Malá Morávka v neděli 21. 5. 2023. Místo srazu v 7:45 hod. bude sraz ve 12:30 hod. Autobus bude odjíždět cca v 13:00 hod. Návrat zůstává stejný a to v pátek 26. 5. 2023 kolem 14:00 hod. Bližší informace k času příjezdu pak opět dostanete na čísle: 518 321 580.

VÍCE
02. 05. 2023

Vítání jara

Při příležitosti "Pálení čarodějnic" se klienti pustili do úklidu společné zahrady ZDP a po roce opět "oprášili" oblíbený gril.

VÍCE
20. 04. 2023

Hendikepovaní plavci zápolili v Hodoníně

Zelený dům pohody ve středu uspořádal 16. ročník své nejvýznamnější prezentační akce – Jarní plavecké závody hendikepovaných sportovců. 

VÍCE
06. 04. 2023

Příprava na Velikonoční pondělí

Vážení přátelé, srdečně zdravíme a pár vět o dění v naší organizaci. V zeleném domu pohody probíhaly na zelený čtvrtek velké přípravy na nadcházející velikonoční svátky.

VÍCE
30. 03. 2023

Nový vítěz družební Sportparády - Kyjov

Dlouhé tři roky jsme čekali na uspořádání naší tradiční jarní akce - družební Sportparády. 

VÍCE
28. 03. 2023

Velikonoční prodej výrobků

Zelený dům pohody opět prezentoval výrobky svých klientů při příležitosti velikonočního prodeje na Krajském úřadě Jihomoravského kraje.

VÍCE
13. 03. 2023

Návštěva pana Dvorského..

Dlouholetý podporovatel ZDP, jednatel fy SBD Hodonín, podpořil naši organizaci na konci roku 2022 krásnou částkou.

VÍCE
10. 03. 2023

Pestrý a nabitý týden

Ani tento rok "chlapi" nezapomněli.

Při příležitosti svátku žen ve středu úzká část pracovního kolektivu mužů popřála dámám k jejich svátku a zároveň zaznělo poděkování za spolupráci.

VÍCE
06. 03. 2023

Již XV. ročník benefice se náramně vydařil

Kromě rekordního výtěžku pro dvě hodonínské organizace - Děstký domov a Zelený dům pohody, jejichž zástupci obdrželi šeky na 70. 000 a 140. 000 korun, dle stanoveného "klíče" rozdělení, se účastníci beznadějně vyprodaného plesu bavili při hudbě taneční skupiny Gradace.

VÍCE
03. 03. 2023

Informace ze dne 3. 3. 2023

Ahojte, přátelé Zeleného domu pohody!!

Začínáme milou zprávou.. :-)

K významnému jubileu popřály kolegyně a kolegové Janě Měsíčkové, která v zařízení pracuje již od počátku založení organizace.

VÍCE
25. 01. 2023

Junioři navštěvují solnou jeskyni

Vzhledem k častější nemocnosti klientů se pracovnice oddělení juniorů rozhodly začít navštěvovat solnou jeskyni v Hodoníně. Ta působí jako podpora při léčbě onemocnění dýchacích cest a pomáhá při potlačení různých alergií a kožních nemocí. První návštěva jeskyně proběhla 26. 1. 2023 a klientům se velice líbila. (BG)

VÍCE
06. 01. 2023

První pozdrav v roce 2023

Přátelé, podporovatelé, kamarádi a všichni, které zajímá dění v Zeleném domu pohody. Chtěli bychom pozdravit a zároveň popřát vše nejlepší do roku 2023!!

VÍCE
20. 12. 2022

Prosinec v Zeleném domu pohody

Poslední měsíc v roku, ve kterém bohužel ještě "řádil" covid, jsme se snažili vrátit do normálních kolejí. Pro všechny, ať již klienty či pracovníky, to znamenalo zapojení se do různých společenských nebo sportovních akcí, kterých jsme se zúčastňovali i v předešlých letech a to samozřejmě nejen v prosinci.

VÍCE
13. 12. 2022

Poděkování

Vážení dražitelé a podporovatelé Zeleného domu pohody!

Chtěli bychom Vám MOC poděkovat za letošní zapojení se do dobročinné aukce výrobků našich klientů. S radostí vás informujeme, že se nakonec vydražilo 23 originálních dílek vytvořených našimi uživateli v celkové hodnotě 32.680Kč. Do výtěžku aukce samozřejmě musíme mimo jiné započítat i štědré dary některých z Vás, kteří přispěli ve formě darovací smlouvy, takže částka se blíží, dá se říct, neuvěřitelné sumě 100.000Kč.

DĚKUJEME!

(V tomto týdnu připravíme listinné podklady, telefonicky se s Vámi domluvíme na předání vydražených věcí a doladění dalších podrobností).

Za celý ZDP vám přeji krásné pohodové svátky a mnoho zdraví!!

Petr Srnec

DĚKUJEME

VÍCE
02. 12. 2022

Pozvánka na předvánoční odpoledne

Vážení rodiče, opatrovníci,

srdečně vás zvu na "Předvánoční odpoledne" Zeleného domu pohody, které se bude konat v pátek 16. 12. 2022 od 14:30 hod. ve společenském sále ISŠ Hodonín (naproti budovy ZDP). Můžete se těšit na bohatý program v podobě tanečního i hudebního vystoupení našich klientů a "nasát" trochu vánoční atmosféry. Mgr. Petr Srnec

Pozvánka

VÍCE
27. 11. 2022

Výroba adventních věnců

Opět po roce přišel adventní čas, města se rozzářila vánočním osvětlením, lidé začínají péct cukroví a všichni vnímají přicházející vánoční atmosféru. Stejně tak, jako klienti Zeleného domu pohody, kteří se pustili do výroby adventních věnců. Tato činnost všechny bavila a vznikla krásná díla. (bg)

VÍCE
25. 11. 2022

Internetová aukce výrobků

Vážení přátelé,

přijměte srdečné pozvání na internetovou aukci výtvarných prací klientů Zeleného domu pohody.

Pozvánka

Video pozvánka mlčícího licitátora

VÍCE
24. 11. 2022

Vánoční Olomouc

Denní stacionář navštívil vánoční Olomouc.

VÍCE
24. 10. 2022

Tutanchamon v Brně

Klienti chráněného bydlení navštívili velkolepou výstavu "Tutanchamon" v Brně.

VÍCE
18. 10. 2022

"Cykloden" v DS

Vzhledem k velkému nadšení a zájmu v minulém roce z akce "závody na koloběžkách" jsme se rozhodli tuto akci zopakovat i letos.

VÍCE
08. 09. 2022

Aktuálně v ZDP

Vážení rodiče / opatrovníci,

máme pro vás pár informací ze Zeleného domu pohody.

VÍCE
10. 08. 2022

Všechno nejlepší Petře B.

Také Zelený dům pohody se přidává ke gratulacím Petru Bendemu, patronovi benefičního plesu Benatura, a přeje všechno nejlepší, hodně štěstí, lásky a zejména zdraví. Také spoustu skvělých koncertů a schopnost nadále rozdávat úsměv a pohodu prostřednictvím úžasné hudby.

Přejí Petr Srnec a kamarádi ze Zeleného domu pohody.

Fotka č. 1, fotka č. 2, fotka č. 3.

VÍCE
25. 07. 2022

Zahradnické práce

VÍCE
24. 06. 2022

Festival Fimfárum v Olomouci

Po dvou letech "covidového" odloučení jsme opět vyrazili do Olomouce za našimi přáteli na oblíbený festival Fimfárum. Čas letí jako voda a letos byl již 25. ročník s mottem "Kam vedou naše kroky? Domů do Evropy!".

VÍCE
10. 06. 2022

XVI. ročník MentalPower Prague Film Festival

Bohužel hlavně vlivem covidové doby a dalších okolností se stala z "naší " muzikálové "Popelky" málem zapomenutá záležitost. Při promítání na ozdravném pobytu v Jeseníkách jsme si uvědomili, že by to byla ohromná škoda vynaloženého úsilí herců, scénáristů a spousty dalších osob, které se podílely na ztvárnění tohoto díla. Proto jsme se rozhodli za šlechetné pomoci p. Mgr. Pavly Zálešákové - hlavní sponzorky akce předvést představení i široké veřejnosti u příležitosti konání XVI. ročníku soutěže Mental POWER. Přesto, že muzikál nemohl být oceněn pro časovou prodlevu vytvoření (2017), získal však široké sympatie, obdiv za ztvárnění a uznání od všech porotců a diváků. Do nastudování, hereckých výkonů a zkoušek bylo zapojeno neuvěřitelných 42 klientů ZDP všech služeb. Trpělivá práce velké části úseku přímé péče přinesla krásné ovoce, ale zejména radostné uplatnění zúčastněných uživatelů. Zasloužený potlesk a ovace obecenstva si užili na společenském večeru před vánoci v roce 2017. Vy se na něj zpětně můžete podívat na: "Popelka"

VÍCE
02. 06. 2022

Dreamnight v ZOO Hodonín

Dne 2. 6. 2022 jsme se zúčastnili letní akce pod názvem Dreamnight v Zoo Hodonín. Počasí nám přálo, proto jsme si všichni do sytosti užili připraveného programu.

VÍCE
24. 05. 2022

Vyhodnocení dotazníků spokojenosti zaměstnanců proběhlo letos netradiční formou

Vedení naší organizace se rozhodlo pojmout vyhodnocení dotazníků, ve kterém mají pracovníci  možnost anonymně uvést své připomínky, návrhy, postřehy či stížnosti netradičně.

VÍCE
07. 05. 2022

Milovníci kávy a čaje navštívili Sonnentor

Milovníci kávy a čaje navštívili v sobotu 7. 5. 2022 Sonnentor v Čejkovicích, jenž se zabývá produkcí a zpracováním bylin a koření výhradně z ekologického zemědělství.

VÍCE
06. 05. 2022

Schůzka s rodiči pobytových služeb

Opětovně začaly probíhat pravidelné schůzky rodičů/opatrovníků klientů s vedením ZDP.

VÍCE
06. 05. 2022

Výlet na Lučinu

Dnes si udělalo několik uživatelů Zeleného domu pohody výlet na Lučinu.

VÍCE
30. 04. 2022

Pálení čarodějnic

Ani Zelený dům pohody v sobotu 30. 4. 2022 neotálel a upálil svou čarodějnici.

VÍCE
28. 04. 2022

Cirkus HUMBERTO dorazil do Hodonína

Ve čtvrtek 28. 4. 2022 se několik klientů Zeleného domu pohody zúčastnilo, pro některé dlouho očekávaného, představení českého cirkusu Humberto

VÍCE
05. 04. 2022

Komunita uživatelů ZDP

Dnes proběhla dlouho očekávaná komunita uživatelů Zeleného domu pohody, která se z důvodu covidových opatření nemohla delší čas uskutečnit.

VÍCE
04. 04. 2022

Pracovní sobota...

VÍCE
09. 03. 2022

V ZDP se slavil mezinárodní den žen

I když se říká, že covid-19 má negativní vliv na paměť, mužská část personálu Zeleného domu pohody v žádném případě nezapomněla na své kolegyně při jejich svátku.

VÍCE
08. 03. 2022

XIV. Benefiční ples Benatura úspěšně za námi

Vážení příznivci, rodiče a opatrovníci, podporovatelé Zeleného domu pohody!! Ples Benatura, který dlouhá léta spolupořádáme se v sobotu 5. 3. 2022, zejména zásluhou spolku Benatura a jeho členů - dobrovolníků, s úspěchem uskutečnil.

VÍCE
15. 02. 2022

Vážení rodiče, opatrovníci, přátelé naší organizace a hlavně našich klientů

aktuální situace v ZDP a další informace

VÍCE
13. 12. 2021

S dojetím vzpomínáme na kolegyni - paní Hanu Lišickou

Vzpomínka na paní Hanu Lišickou - parte

VÍCE
01. 12. 2021

Internetová aukce výrobků 2021

Vzhledem k epidemiologickým opatřením proběhne i tento rok tradiční aukce výtvarných prací lidí s mentálním postižením internetovou formou. Všechny vás srdečně na tuto aukci zveme prostřednictvím pozvánky níže.

Pozvánka na aukci 2021

Pravidla aukce 2021

VÍCE
25. 10. 2021

"Den otevřených dveří"

Vážení rodiče a opatrovníci,

vzhledem k aktuálním opatřením nařízení vlády vám musíme oznámit, že se bohužel "Den otevřených dveří" Zeleného domu pohody dne 27. 10. 2021 konat nebude. Děkujeme za pochopení.

VÍCE
13. 10. 2021

Pozvánka na slavnostní akademii ZDP Hodonín

Dovolujeme si vás srdečně pozvat na slavnostní akademii u příležitosti 30. výročí založení naší příspěvkové organizace. "Pozvánka"

VÍCE
14. 07. 2021

Výlet na Lučinu

VÍCE
07. 02. 2021

Pohyb na čerstvém vzduchu

Doba je nelehká, přesto zůstáváme aktivní v mezích norem.

 

VÍCE
19. 01. 2021

Příprava týmu běžkařů

Sníh, to je v našem koutu republiky zázrak. A když záhadně napadne, tak se toho musí využít. 

VÍCE
12. 01. 2021

Chlapi sobě: sníh, boby, pivo a topinky s česnekem

Zima skýtá spoustu zábavy, musí se ale podařit. 

VÍCE
14. 12. 2020

Malůvky Ježíškovi

I v dospělém věku máme sny o vánočních přáních. 

VÍCE
12. 12. 2020

Ježíšek už dudlá v našich jesličkách

Ani letošní nepovedený rok 2021 nám nevezme sen - mít Ježíška. 

VÍCE
11. 12. 2020

Zpráva Krizového štábu ze dne 11. 12. 2020

Aktuální informace přináší drobné pozitivní zprávy. 

VÍCE
11. 12. 2020

Rodinná pouta: pan Pavel

Po delším čase jsme si udělali půldenní regionální výlet.

VÍCE
10. 12. 2020

Rozhodnuto: klienti se podívají domů

Několika měsíční odluka už se výrazně odráží v myslích klientů i jejich rodinných příslušníků, a tak krizový šťáb ZDP dočasně uvolnil zákaz návštěv.

VÍCE
09. 12. 2020

Nazdobeným domovem voní cukroví

Zelený dům pohody už se oblékl do svátečního a svátečně to zde taky voní...

VÍCE
04. 12. 2020

Retro vzpomínka na časy, kdy jsme se o adventu mohli společně setkat i bavit

Život přináší krásné okamžiky a několik takových nyní my přinášíme i vám...

VÍCE
03. 12. 2020

Konec pohody. Na domov a byty vtrhli čerti!

Tradice se musí dodržovat, kdyby ani na chleba nebylo. Ano, je zle, ale ještě není nejhůř, když stále chodí čerti...

VÍCE
23. 10. 2020

Novinky ze ZDP

VÍCE
04. 09. 2020

Nové informace

VÍCE
27. 08. 2020

Letní levandulové výhledy

Levandulová farma na Pálavě to je pastva pro oči, uši i nos.

VÍCE
20. 08. 2020

Kondiční den: Mlýnky, sporty, klásky

V jednom dnu se toho dá stihnout tolik, že je to až neuvěřitelné. Ale musí se chtít!

VÍCE
03. 08. 2020

Prázdninová grilovačka sýrová

Vůně léta umocněná vůní letního pokrmu - paráda. Taky to znáte, že?

VÍCE
30. 07. 2020

Výsadba levandulové farmy

Navzdory horku se snažíme zvelebovat prostředí našeho ZDP a napadají nás i zajímavé nápady.  

VÍCE
27. 07. 2020

Koupání v Bohuslavicích

Letní tropy lákají k vodě, ne vždy to ale je jednoduchá záležitost. Zvláště v letošním koronavirovém roce.

VÍCE
25. 07. 2020

Regenerace zahradního pozemku

Další z aktivit související s péčí o naše zařízení, byla regenerace pěstitelského pozemku.

VÍCE
23. 07. 2020

Prázdninová grilovačka steaková

K prázdninám a létu patří i chutné pokrmy, připravované na otevřeném ohni. 

VÍCE
21. 07. 2020

Rodinná pouta: paní Jana

Přání se mají splnit, pokud je to jen trochu možné. A tohle přání naší nejstarší uživatelky bylo doslova hračkou.  

VÍCE
15. 07. 2020

Meditovali jsme u mystické brány

Mystika, energie a originalita. To vše nabídl prázdninový výlet kousek za Hodonín.  

VÍCE
03. 07. 2020

Taxmeni zahráli pod taktovkou KPS Ratíškovice i ve prospěch hendikepovaných

Další milá a překvapivá pomoc k nám zamířila od junáků ze sousedních Ratíškovic. 

VÍCE
02. 07. 2020

Poděkování za milou podporu a spolupráci

Pomoc s patráním, porozumění i nabídnuté pomocné ruce v souvislosti s nepříjemnou krádeží v našem zahradním areálu. Tohle vše nás potěšilo a dojalo zároveň.  

VÍCE
26. 06. 2020

Ahorn nás ještě dovybavil rouškami

Epidemie je pod kontrolou, může se však kdykoliv vrátit. 

VÍCE
22. 06. 2020

Nepříjemné události: našim uživatelům někdo odcizil oblíbený zahradní nábytek

Bezcitnost i neúcta zasáhla v uplynulém týdnu naše zařízení a potažmo i naše uživatele. 

VÍCE
08. 05. 2020

Nové informace!!!!

VÍCE
08. 04. 2020

Upletené pomlázky už jsou v záběhu

Navzdory karanténě si připomínáme tradice.  

VÍCE
07. 04. 2020

Darované roušky ze Svatobořic

V tomto týdnu se k nám dostala milá pomoc od spřízněné firmy ze Svatobořic-Mistřína. 

VÍCE
01. 04. 2020

Naše roušky pomáhají kamarádkám prodavačkám z Hodoňanky

Máme pro vás krásný případ opravdové spolupráce.

VÍCE
30. 03. 2020

Pozdrav

Dobrý den, ahojte vážení rodiče!!

Srdečně zdravíme ze Zeleného domu pohody a doufáme, že těžkou situaci zvládáte. Je nám moc líto, že Vám nemůžeme v této době pomoct jinak než morální podporou a přáním , aby se okolnosti kolem koronaviru lepšily a lepšily, vše se vrátilo do normálu a my Vám mohli opět pomoct při opatrování Vašeho dítěte..

V případě potřeby nějaké rady, konzultace apod. jsme Vám stále k dispozici..

Samozřejmě Vám dáme okamžitě vědět, jakmile se stav změní a poskytování našich služeb bude opět povoleno!!;-)

Držte se a věřme, že to všichni společně zvládneme!!!!


S pozdravem Petr Srnec a kolektiv ZDP

VÍCE
30. 03. 2020

Dali jsme si odměnu - android TV

Pánské společně prostory prochází postupnou renovací, která zásluhou šlechetného daru může mít i moderní rozměr.  

VÍCE
26. 03. 2020

Sportem proti nudě

Během nouzového stavu hledáme odreagování a přišli jsme na poměrně vhodný způsob, jak se zabavit a zároveň i trochu protáhnout tělo.  

VÍCE
24. 03. 2020

Situace v ZDP je stabilizovaná

Přinášíme informaci o aktuálním stavu v ZDP Hodonín. 

VÍCE
20. 03. 2020

Byty CHB mají veškerý servis

Byty našeho chráněného bydlení jsou i v nouzi součástí ZDP. 

VÍCE
19. 03. 2020

Vyjádření ředitele ZDP Hodonín k aktuální nouzové situaci

Ředitel ZDP Hodonín pan Mgr. Petr Srnec se vyjádřil k aktuální situaci v naší zemi a především k atmosféře uvnitř našeho zařízení. 

VÍCE
19. 03. 2020

Náš protiúder: koronáč je v ZDP nevítán a nezván

Je to neuvěřitelné, ale sílící nuda se dá zahnat i obyčejným úklidem.

VÍCE
18. 03. 2020

Roušky MADE in POHODA už mají své první majitele

Dílo se daří a první ochranné roušky už slouží svému účelu.

VÍCE
18. 03. 2020

Pracovníci ZDP seznamují uživatele s naléhavou epidemiologickou situací

Bez informací, rad a opatření se krizová situace jen zhoršuje. Proto jsme o epidemilogickém stavu, ve kterém se nachází celý svět, informovali i naše uživatele.  

VÍCE
16. 03. 2020

Právě jsme spustili malovýrobu roušek MADE in POHODA

Když to jde, tak by byla nehorázná hloupost nevyužít vybavení naší dílny a umu našich dílenských pracovnic. Začali jsme šít vlastní ochranné roušky. 

VÍCE
06. 03. 2020

Šlechetný dar od pana Stanzla

Sociální cítění se solidaritou se ještě jednou objevilo v samotném závěru hlavního programu Plesu Benatura. Uživatelé našeho zařízení nečekaně obdrželi hodnotný věcný dar.

VÍCE
04. 03. 2020

NO NAME rozpálili Benaturu do ruda

Takzvaný přechodný večer letošního 29. února patřil opět spolku Benatura Hodonín a jím organizovanému Plesu Benatura, jenž je určen především pomoci klientům s mentálním postižením ze Zeleného domu pohody v Hodoníně a dětem z Dětského domova Hodonín.

VÍCE
03. 03. 2020

Naše plesová nabídka: na skok do Hoštic

Když se řekne Slunce, seno, jahody tak každý hned ví, o čem je řeč. Malou ochutnávku z této filmové komedie jsme nabídli i hostům letošního Plesu Benatura a pozvali je na skok do Hoštic.  

VÍCE
11. 02. 2020

Udatní Jižané dobyli hrad Starý Jičín

Pokaždé tu zříceninu vidíme a pokaždé nás lákala. Ale až letos nás přilákala až nahoru přímo k sobě. 

VÍCE
10. 02. 2020

Zlato a stříbro pro borce z Hodonína

Přestože v podstatě nemáme možnost tréninku, tak stále si držíme velmi dobré lyžařské kvality. A když se řádně namažou lyže, tak mohou cinkat i medaile. 

VÍCE
08. 02. 2020

Zrodila se nová sportovní hvězda

 sport je vřazen do sféry volného času a že chápán i jako vhodná forma zábavy. Důležitá je i psychicky relaxační funkce sportu a to zejména při jeho aktivním pozorování v přírodním prostředí.

VÍCE
07. 02. 2020

Odstartovala expedice YDYKSEB

Zima na Slovácku už je spíše jarem, a tak využíváme každou příležitost dostat se do vyšších poloho republiky, abychom si užili hrátek na sněhu.  

VÍCE
04. 02. 2020

Druhý díl semináře sebeobrany

Sebeobrana je sled úkonů, s jejichž pomocí se napadený objekt snaží zabránit útočníkovi ve způsobení možných tělesných zranění či jiných závažných škod. Sebeobranu lze provádět aktivně − beze zbraně (chvaty, údery, kopy atp.), se zbraní (pistole, nůž atp.) nebo pasivně − (útěk, zavolání policie). A proč je třeba znát sebeobranu? Protože je zlá doba. 

VÍCE
23. 01. 2020

Zahájili jsme zkušební provoz technické dílny

Stále hledáme a zkoušíme nové vhodné příležitosti pro zaměstnávání našich uživatelů. Ne vše jim totiž sedí a vyhovuje.  

VÍCE
22. 01. 2020

Denní stacionář provoněl regionální bramborák

Individuální plánování je řízený proces, v jehož rámci uživatel a pracovník promýšlejí, čím by se dal obohatit pobyt uživatele ve službě, co by pro něj mohlo být užitečné anebo co by mohlo naplnit jeho potřeby. A jednou z lidských potřeb určitě je i dobré jídlo a jeho příprava. 

VÍCE
17. 01. 2020

Připravujeme prostory pro novou práci

Pomalu se nám začíná rýsovat další možnost zaměstnávání našich uživatelů. Nejprve je ale potřeba vše řádně připravit - jak technicky, tak i smluvně.  

VÍCE
20. 12. 2019

Vánoční přání

Šťastné a veselé Vánoce - přání

VÍCE
17. 12. 2019

Sbor chráněného bydlení zazpíval na jarmarku

Vánoce už jsou opravdu na dosah, takže všude je pěkně husto. Husto bylo i na vánočním jaramarku v Hodoníně, který se letos koná v přenádherné atmosféře Msarykova náměstí před radniční budovou. 

VÍCE
13. 12. 2019

Naše předvánoční nadílka přátelům a kamarádům

Pátek a ještě navíc 13. prosince je hodně kritické datum pro pořádání důležité prezentační akce. Avšak my v ZDP se nebojíme vůbec ničeho, a tak jsme si troufli uspořádat i náročnou předvánoční akci.  

VÍCE
09. 12. 2019

Pomoc zvířátkům v ZOO

V předvánočním čase je třeba myslet i na zvířata, byť by se zdálo, že v hodonínské ZOO mají péče dostatek.  

VÍCE
09. 12. 2019

Mikulášská družba s rohateckými seniory

Setkávání s rohateckými seniory už je pro obě strany tradicí, a tak i letos jsme zamířili do malebné sousední obce.  

VÍCE
06. 12. 2019

Mikulášská návštěva

Bojíte se čertů? My poměrně ano, i když v podstatě víme, že neexistují. 

VÍCE
04. 12. 2019

Voňavá zásilka od firmy Sonnentor

Každého vždy potěší, když si ne něj někdo vzpomene anebo dá o sobě alespoň vědět. Třeba prostřednictvím milého dárku...

VÍCE
02. 12. 2019

Do Břežan za čerty a Mikulášem

Nebyl by to asi ten nejvydařenější závěr roku, pokud bychom se v tradičním termínu nevydali do Břežan na Mikulášský turnaj ve stolním tenisu.  

VÍCE
25. 11. 2019

Návštěva cirkusu Metropol

Máme rádi cirkusy a rádi se díváme na cvičená zvířátka.

VÍCE
22. 11. 2019

Pozvánka na Předvánoční odpoledne 2019

Zelený dům pohody Vás zve na Předvánoční odpoledne - pozvánka

VÍCE
15. 11. 2019

Vzpomínkové setkání

Dobré přátelství trvá, i když se přátelé od sebe vzdálí na dlouhé kilometry...

VÍCE
14. 11. 2019

Brigáda v ZOO Hodonín

V hodonínské ZOO můžeme relaxovat dle potřeby, a tak jsme cítili potřebu se nějak odvděčit. Nejlépe tím, co by bylo vidět, tedy prací, ke které je v tomto zařízení příležitostí víc než dost.  

VÍCE
11. 11. 2019

Schůzka rodičů

Vážení rodiče, opatrovníci,

v pátek 22. 11. 2019 v 14:30 hod. se koná pravidelná schůzka rodičů a opatrovníků klientů Zeleného domu pohody Hodonín.

Program: informace ředitele - organizační "novinky", info sociální pracovnice, zástupkyně ředitele, vedoucího výchovy (akce), vrchní sestry (zdravotní stav).

Mgr. Petr Srnec - ředitel

VÍCE
17. 10. 2019

Open day v barvách podzimu

Den otevřených dveří už tradičně připomněl narozeniny Zeleného domu pohody a ukázal vše, co je spojené s tímto zařízením sociálních služeb.  

VÍCE
11. 10. 2019

Italská Superstar s poděkováním a loučením

Pohodáři rádi zpívají, a třeba i na pláži, která tím rázem ožije. V programu ozdravného pobytu proto nemohla chybět populární pěvecká soutěž. 

VÍCE
11. 10. 2019

Z Kyjova vezeme překvapivý bronz

Fotbal nám pořád moc nejde, i když snaha a pravidelný trénink nám neschází. I proto bylo naše letošní vystoupení na turnaji v Kyjově velmi milé a překvapivé. 

VÍCE
09. 10. 2019

Tématický večer San Marino

San Marino je jeden z nejmenších, ale zároveň i nejbohatších států. Leží na kopci nedaleko italského Rimini, a tak jsme si o něm udělali tématický večer. 

VÍCE
08. 10. 2019

Delfíni z Oltre Mare Riccione

V adriatickém moři plave ledacos, ale když chcete vidět delfíny, tak musíte vědět, kde se určitě nachází....

VÍCE
06. 10. 2019

Itálie 2019: slunce i obří vlny

Konec letních prázdnin nás již několik dlouhých let vůbec nemrzí. Na protest proti násilnému ukončení tohoto krásného ročního období totiž sbalíme saky paky a odjedeme do daleké Itálie.   

VÍCE
02. 10. 2019

Den otevřených dveří 2019

Srdečně Vás zveme na den otevřených dveří...

Pozvánka

VÍCE
19. 09. 2019

V Zeleném domu pohody se opět pomáhalo…

V Zeleném domu pohody se opět pomáhalo…

VÍCE
14. 09. 2019

Rozlučková plavba s paní Ditou

Když si někoho milého a upřímného oblíbíte, těžko se s ním loučí.   

VÍCE
15. 08. 2019

UPOZORNĚNÍ!!!!

Upozornění na stavební práce spojené s parkováním u Zeleného domu pohody...

VÍCE
05. 08. 2019

Letní kino s vůní popcornu

První polovina letních prázdnin vvyrcholila nevšední novinkou - letním kinematografem Pohoda  pro uživatele, pracovníky, přátele i kamarády.  

VÍCE
01. 08. 2019

Noční prohlídky na zámku v Miloticích

Dne 20. 7. 2019 a 27. 7. 2019 na Zámku v Miloticích proběhla prezentace a prodej výrobků od uživatelů Zeleného domu pohody. Akce proběhla na pozvání paní kastelánky Mirky Bočkové. Této akce se opakovaně zúčastnily pracovnice DS Martina Kouřilová, Adéla Zemánková a Jana Klimešová.Jedná se o vydařenou akci, na kterou budeme snad dále zváni….

VÍCE
01. 08. 2019

Instalace houpacích sítí

Na zahradě máme nové relaxační pomůcky - hamaky. 

VÍCE
28. 07. 2019

Přípravné práce na letní kino

Také máte rádi atmosféru letního kina? My jsme si ji užívali přímo na zahradě zařízení a moc se nám to líbilo. 

VÍCE
17. 07. 2019

Koupací biotop v Bohuslavicích

Služební cesta do Kyjova může být docela příjemně spojená i s návštěvou netradičního koupaliště.  

VÍCE
15. 07. 2019

Návštěva Cirkusu Berousek

Dne 11. července se naši klienti podívali do Cirkusu Berousek. Klienti byli z celkové atmosféry uneseni. Artisti předvedli své akrobatické čísla, nechybělo ani žonglování, vystoupení klanů a samozřejmě předvedení a vystoupení zvířat. Na závěr bylo pro diváky připraveno 3D vystoupení, které zazářilo všemi barvami. V průběhu celého programu si mohli diváci pochutnat na popcornu, cukrové vatě nebo párku v rohlíku.

Fotka č. 1

Fotka č. 2

VÍCE
15. 07. 2019

Akce „Vinaři na hradišti“

V sobotu 13. 7. 2019 se klienti ZDP zúčastnili akce „Vinaři na hradišti“, kde vystoupil jejich dlouholetý kamarád, zpěvák Petr Bende se svojí skupinou. Akce proběhla pod širým nebem areálu Slovanského hradiště v Mikulčicích. Klienti si akci náležitě užili, hudba vyburcovala k tanci i nejstarší klientku našeho zařízení. Po úspěšném koncertu následovala autogramiáda, kde Petr Bende v obležení našich klientů, rozdával podpisy a CD. Zpěvák byl mile překvapen malou pozorností vyrobenou našimi klienty v keramické dílně ZDP. Všem se akce velmi líbila, ještě následující den s nadšením vyprávěli, co prožili…

VÍCE
11. 07. 2019

Výlet do slovenské Holíče

Vyrazit do zahraničí není zrovna jednoduchá záležitost. Ale pro nás Hodoňany je to doslova hračička. Vždyť Slovensko je od naší Pohody rovné tři kilometry.  

VÍCE
10. 07. 2019

Letní kinematograf Pohoda 2019

Zelený dům pohody Vás zve na letní kinematograf pořádaný v areálu ZDP Hodonín.

Pozvánka

VÍCE
10. 07. 2019

Ořezávání stromů na naší základně

Dobrá bydlení se neobejde bez pravidelné péče. A jelikož je náš areál poměrně velký, tak musí přiložit ruku k díĺu všichni zruční obyvatelé Pohody. 

VÍCE
02. 07. 2019

I Zelený dům pohody se snaží pomáhat...

Když něco umíme, tak se toho snažíme využít ku prospěchu našemu či druhých. A taková údržba chodníků či odstraňování náletové zeleně pro nás nejsou problém.  

VÍCE
28. 06. 2019

Klokan, kivi, krokodýl, Austrálie je náš cíl

Po roce si nás opět zavolala na třídenní návštěvu nádherná hanácká metropole. Olomouc je totiž hostitelem tradičního festivalu.  

VÍCE
24. 06. 2019

Raftem po Moravě: z Hodonína až na Adamov

Jen pár kilometrů od našeho zařízení teče krásná hraniční řeka, tak proč toho nevyužít? Zvláště když po nedávné velké vodě je pryč jak bahno zde dna toku, tak i špína a odpadky ze břehů. 

VÍCE
13. 06. 2019

Akce ZDP

Přehled kulturních a sportovních akcí ZDP na léto 2019...

VÍCE
13. 06. 2019

Torzo dubu má nové nájemníky

Příroda nám stojí za to, abychom si jí vážili a ochraňovali ji. Ona nám to pak vrátí.  

VÍCE
10. 06. 2019

Jedenáctka statečných hájila barvy ZDP na Vysočině

Znáte Vysočinu? Nejspíš asi jen ten salám, který vozíme s sebou po celém světě. Ale my Pohodáři známe i tu pravou Vysočinu, plnou krásných lesů a rybníků. Přirostla nám tak nějak k srdci.   

VÍCE
27. 05. 2019

Pracovníci ZDP absolvovali kurz sebeobrany

Úplně změnit prostředí, nalézt v sobě nové dovednosti a vyčistist si hlavu atraktivním fyzickým výkonem. Takový byl cíl vzdělávacího kurzu pro naše pracovníky v přímé péči.  

VÍCE
24. 05. 2019

Hvězdou morávecké Superstar byla Věra Bílá

Zpěv může sloužit jako relaxace po únavném fyzickém či psychickém vypětí. Člověk se najednou ocitá v pozici, která přináší jak duševní, tak fyzické uvolnění. A jak vědci dokázali, hudba také léčí, takže součástí ozdravného pobytu v Jeseníkách musel být i večer plný originálního zpěvu.   

VÍCE
23. 05. 2019

Na hotelu Brans jsou i lijáky fajn

Po roce jsme zase vyměnili hodonínský suchý jižanský vzduch za vlhký severský a užívali si jeho blahodárného účínku uprostřed nádherně zelených Jeseníků.  

VÍCE
03. 05. 2019

Pomohli jsme uklidit přírodu

Příroda kolem nás neustále podporuje pomoc, ať už se svými vlastními produkty, jakými jsou větve či listí, anebo s lidskými odpadky. A právě to druhé jsme pomáhali uklízet na konci dubna.  

VÍCE
20. 04. 2019

ZOO má spoustu novinek

Jarní ZOO pokaždé nabídne něco k odreagování, a to jsme po náročných plaveckých závodech potřebovali.  

VÍCE
18. 04. 2019

Hendikepovaní plavci zvládli hodonínskou stovku za dvě minuty

Naše zařízení se zase jednou pořádně zviditelnilo. Uspořádali jsme tradiční plavecké závody, které si drží vysokou popularitu a jsou ideálním prostředkem pro setkávání osob s handicapem. 

VÍCE
12. 04. 2019

"Ukliďme Česko"

Také Zelený dům pohody se zapojil do sobotní akce "Ukliďme Česko".....

VÍCE
08. 04. 2019

Sladký dar z Rohatce

Většinou hektický pátek může být v našem zařízení i neskonale sladký. Nevěříte? 

VÍCE
04. 04. 2019

V šestém ročníku naší SPORTparády završila Skalica zlatý hattrick

Po roce jsme opět mohli v parádních sportovních podmínkách přivítat naše kamarády. Hlavním záměrem byl sport, ale čas byl i na pokec a kulturní zážitky.  

VÍCE
22. 03. 2019

Příprava na jarní plaveckou cenu ZDP finišuje

Jaro je tady, ale my ještě stále sportujeme raději v uzavřených sportovištích. Zejména v bazénu, kde se chystáme na populární závody v režii Pohodářů.

VÍCE
11. 03. 2019

Květina pro pracovnice Pohody

Očekáváné jaro prvně vstoupilo alespoň na chvíli i mezi zdi našeho zařízení, a to zásluhou jednoho významného svátku. 

VÍCE
01. 03. 2019

Naši uživatelé zkouší nové pracovní zařazení

Věřili byste, že i lidé s handicapem mohou zastat spoustu užitečné práce? My ano, a tak se nám pro naše uživatele podařilo nalézt nové pracovní zařazení.  

VÍCE
28. 02. 2019

Benefiční ples Benatura bavil hosty už pojedenácté

Nabitý programem od zahájení až po ukončení. I tak se dal charakterizovat další benefiční Ples Benatura, který tradičně v únoru hostil Dům kultury v Hodoníně. 

VÍCE
11. 02. 2019

Borci ze Slovácka v Beskydech hráli prim

Vichřice, azurové nebe a zledovatělý sníh. Takové podmínky provázely dvoudenní běžkařské přebory Moravy a Slezska v obci Morávka.

VÍCE
29. 01. 2019

Běžkařské soustředění na přebor Moravy a Slezska

Sněhové podmínky ideálních parametrů, panující v měsíci lednu, nás nemohou nechat chladnými. Zvláště když nás již za pár dnů čeká prestižní přebor Moravy a Slezska v běžeckém lyžování hendikepovaných sportovců.

VÍCE
18. 01. 2019

Konečně napadl sníh, a tak jsme se mohli odreagovat sněhohrátkami

Všude v širokém okolí stál ve druhé lednové dekádě nějaký sněhulák, jenom v tom našem ZDP pořád nic. A tak jsme vyhlásili soutěž, abychom si taky užili pravých zimních radovánek.  

VÍCE
23. 12. 2018

 

VÁNOČNÍ PŘÁNÍ


Krásné prožití svátků vánočních,

bohatého  ježíška, hodně zdraví,

spokojenosti a celkové pohody vám

všem jménem klientů i zaměstnanců

přeje vedení Zeleného domu pohody!

 

Děkujeme při této příležitosti za podporu

našeho zařízení a především jeho klientů,

kteří péči a pomoc při zvládání životních

situací potřebují v průběhu celého roku.


VÍCE
20. 12. 2018

Poděkování za dobrovolnickou činnost

Chtěli bychom i touto formou poděkovat našemu dobrovolníkovi Pavlu Vaculíkovi za obětavé docházení za klienty Zeleného domu pohody. ...

VÍCE
18. 12. 2018

Stínohra v podání uživatelů ukončila rok 2018

Po roce se opět konala tradiční společenská akce, na které se loučíme se starým rokem. 

VÍCE
11. 12. 2018

Přátelství pokračuje

I v tomto roce jsme v rámci pozvání družebního Klubu důchodců v Rohatci vystupovali na Mikulášském setkání na obecním kulturním domu.....

VÍCE
11. 12. 2018

Brno - pojišťovna

Již tradičně jsme byli výrobky našich dílen představit v adventním čase na brněnské pobočce České pojišťovny s jejichž pracovníky nás váže dlouholeté přátelství.....

VÍCE
05. 12. 2018

Seminář "Finanční gramotnosti"

Ve čtvrtek 22.11. se uskutečnil v Zeleném domu pohody seminář na téma „Finanční gramotnost“.

VÍCE
05. 12. 2018

Na hříšníky z Pohody přišel nejspíš ten nejhodnější čert planety

Když se konečně přiblíží jediný večer v roce, během kterého na zem sestoupí pekelní zlobři, tak je i ten největší rošťák hodný jako beránek. Nejinak tomu bylo i u nás v ZDP...

VÍCE
04. 12. 2018

AUKCE 2018

VÍCE
04. 12. 2018

Na jubilejním 20. ročníku Mikulášského turnaje zazářila hodonínská veteránka

Břenské družební zařízení nás opět pozvalo na svoji tradiční akci - Mikulášský turnaj ve stolním tenisu. 

VÍCE
01. 12. 2018

Už strojíme vánoční stromečky

Pod střechou Pohody už blikají pestrobarevná světýlka. Blíží se prostě nejkrásnější svátky v roce...

VÍCE
20. 11. 2018

Ve Zlíně se bojovalo u modrých stolů

Do Zlína vždycky rádi zamíříme, protože je velmi snadno dostupný vlakem. 

VÍCE
08. 11. 2018

Schůzka rodičů a opatrovníků

Vážení rodiče, opatrovníci,

v pátek 23. 11. 2018 v 14:30 hod. se koná pravidelná schůzka rodičů a opatrovníků klientů Zeleného domu pohody Hodonín.

Program:  informace ředitele – organizační „novinky“, info sociální pracovnice, zástupkyně ředitele, vedoucího výchovy (akce), vrchní sestry (zdravotní stav)

                                                                   Mgr. Petr Srnec – ředitel

 

VÍCE
06. 11. 2018

Pozvánka na každoroční aukci

Srdečně Vás zveme na tradiční předvánoční aukci výrobků našich uživatelů, která se koná ve čtvrtek 29. 11. 2018 v 17.30 hod - bližší informace viz. POZVÁNKA

VÍCE
19. 10. 2018

V Zeleném domě pohody uživatelé servírovali palačinky

ZDP Hodonín není trvale uzavřeným zařízením, přesto jednou za rok přichází den, kdy se otevřou všechny důležité dveře budovy.  

VÍCE
17. 10. 2018

Střelice hostily hned dvě sportovní akce – SHTMP a turnaj v boccie

S nástupem podzimu jsme si mohli uží opět dvě tradiční podzimní sportovní akce.

VÍCE
16. 10. 2018

Zrodila se nová klidová terapie – drhnutí levandule

Zcela náhodně jsme objevili klidovou aktivizační činnost, která baví uživatelky. Přitom je to celkem titěrná práce. 

VÍCE
03. 10. 2018

Den otevřených dveří 2018

Vážení přátelé,

dovolujeme si Vás tímto pozvat na Den otevřených dveří našeho zařízení, který se bude konat ve středu 17. 10. 2018 v době od 14:00 do 17:00 hod. Více informací o programu dne naleznete v pozvánce.  

VÍCE
03. 10. 2018

"Rozloučení s prázdninami na Jarošce"

Dne 20. 9. 2018 jsme se zúčastnili "Rozloučení s prázdninami na Jarošce"! Klienti našeho zařízení představili přítomným taneční vystoupení s názvem "Děti Ráje". Všem zúčastněným se vystoupení líbilo, sklidili jsme velký úspěch. :-)

VÍCE
02. 10. 2018

Projížďka po Grand kanálu v Benátkách

Myslíte, že se dá gondolou projet slavný Grand kanál v Benátkách za sedm minut? V Rimini vás předvědčí o tom, že to jde...

VÍCE
01. 10. 2018

Fish piknik na lodi Bella Rimini

Znáte jméno Bella Rimini? Že ne? Není to krásná žena, ale krásná lodička. 

VÍCE
25. 09. 2018

Italská desítka chutnala úplně všem

Nelekejte se. Samozřejmě, že nejde o italskou pivní desítku, ta opravdu nechutná každému... Myslíme Itálii jako takovou se vším všudy - tedy se sluničkem, mořem, plážemi, skútry, bulváry a tradiční zábavou.  A to vše již po desáté.  

VÍCE
08. 08. 2018

Levandulový výlet pod Pálavu do Klentnice

Ty jsi má levandulová... Tak přesně tento známý popěvek jsme si zpívali během jednoho prázdninového dne, kdy jsme nečekaně zamířili do obce Klentnice.  

VÍCE
26. 07. 2018

Nová hodonínská atrakce - 3D bludiště

Hodoním má další parádní atrakci - trojrozměrné bludiště, schované na okraji hlubokého lesa. 

VÍCE
20. 07. 2018

Pobyt na Lučině

RADĚJOV - LUČINA- Od 11. 6. 2018 do 14. 6. 2018 strávila skupina 8 uživatelů chráněného bydlení a 2 pracovnice na rekreačním pobytu v chatách na Radějově. Tuto lokalitu si našli uživatelé s pracovnicemi sami přes internetovou nabídku. Uživatelé si nakoupili a připravili potravinové zásoby, jelikož si na pobytu vařili sami. Strávili tam překrásné dny ve dvou chatách, podnikali procházky přírodou, chodili se koupat do bazénu, po večerech opékali špekáčky u táboráku a bavili se různými hrami. „Ani se nám nechtělo odjet, bylo to super.“ říkaly uživatelky Hanka V. a Boženka T.

VÍCE
20. 07. 2018

Zábavno-športový deň pre děti a dospělé s mentálným postihnutím ve Skalici

SKALICA - Dne 22. 6. 2018 se zúčastnila skupina 7 uživatelů chráněného bydlení „Zábavno-športového dňa pre děti a dospělé s mentálným postihnutím“ pořádaného Občanským sdružením Zelený dom Skalica a Občanským sdružením Světlo a nadej. Tato akce proběhla na Baťově kanále ve Skalici, Během dne si mohli uživatelé prohlédnout vozidla záchranných služeb – hasičů, policie, projet se na loďce po Baťově kanále, vyřádit se na čtyřkolkách nebo koňském povozu. Uživatelé také zhlédli přehlídku hradní stráže prezidenta SR, sokolnictví nebo ohňovou show. Svou zručnost uživatelé zkusili ve tvořivých dílničkách. Den se velmi vydařil, uživatelé odjížděli s úsměvem na tváři.

VÍCE
20. 07. 2018

Olomouc byla krátce asijská

Hanácká metropole hostila další ročník tradičního setkávání hendikepovaných osob. I tentokrát byl program originální a bohatý. 

VÍCE
15. 06. 2018

Na 43. sportovní hry v Zubří vyrazil výrazně posílený tým

Tradice atletických a sportovních her v Zubří přetrvává a my k tomu přispíváme aktivní účastí.   

VÍCE
14. 06. 2018

Pracovně pomáháme spřáteleným organizacím

Chodíme pracovat a baví nás to. Bez práce totiž je nuda a nejsou ani ty tradiční koláče...

VÍCE
13. 06. 2018

Blahodárná vůně Jeseníků opět ozdravila naši mysl i tělo

Znáte Jeseníky? My už celkem detailně a doporučujeme je každému!

VÍCE
18. 05. 2018

Vstupní areál již opět zdobí tradiční stříbrné smrky

Víte co je nového? Tak si to přečtěte, hi hi hi... 

VÍCE
18. 05. 2018

Poznali jsme faunu a floru řeky Moravy z paluby lodě Konstancie

Správné tvrďáky nezastaví ani průtrž mračen.  A tak jsme poněkud kuriózně měli vodu na sobě, nad sebou, před sebou, za sebou, vedle sebe i pod sebou. Jak je to možné? Hádejte!   

VÍCE
16. 05. 2018

Kalendář pobytových, kulturních a sportovních akcí ZDP Hodonín (léto 2018)

Vážení uživatelé, rodiče a opatrovníci, připravili jsme pro vás aktuální kalendář pobytových, kulturních a sportovních akcí ZDP Hodonín (léto 2018). S jeho pomocí se můžete informovat o termínech důležitých plánovaných akcí v nadcházejících měsících květnu, červnu, červenci a srpnu.      

VÍCE
25. 04. 2018

Hendikepovaní plavci se po třech letech vrátili do Hodonína

Zelený dům pohody byl opět středobodem zájmu družebních zařízení. Tentokrát lákal na zajímavé souboje v nově zrekonstruovaném krytém bazénu. 

VÍCE
11. 04. 2018

"Ukliďme město, ukliďme Hodonín"

V sobotu 7. 4. 2018 se konala akce pod názvem "Ukliďme město, ukliďme Hodonín". Této akce jsme se zúčastnili v hojném počtu 10 uživatelů (7 uživatelek chráněného bydlení a 3 uživatelé služby domova pro osoby se zdravotním postižením) a 2 pracovnic. Sraz byl v 9:00 na vlakovém nádraží, kde nás čekalo malé občerstvení. Po něm jsme "vyfasovali" pracovní rukavice, pytle a dali jsme se do práce. Pan Střecha s paní Šprinclovou nám přidělili úsek, který budeme uklízet.

VÍCE
29. 03. 2018

Jarní Sportparáda plná změn nejvíce svědčila Skaličanům

Nádherná hala TEZA po roce opět sloužila hendikepovaným sportovcům. V jarní Sportparádě ZDP se utkaly čtyři desítky závodníků ze čtyř družebních zařízení a z hlediště je podporovalo padesát nadšených diváků.    

VÍCE
27. 03. 2018

Důležitá informace

Vážení rodiče, opatrovníci,

v období od 3. - 13. 4. 2018 bude sociální pracovnice Mgr. Kocianová čerpat dovolenou. Druhá sociální pracovnice Bc. Gříbková vám bude k dispozici vždy od 8:30 do 13:00 hod.

Zaplatit úhrady však můžete i u paní Vaňáčkové od 7:00 hod.

VÍCE
12. 03. 2018

Smutné sdělení

S velkým zármutkem jsme přijali v pátek 9. března smutnou zprávu o úmrtí našeho bývalého kolegy a přítele pana Karla Pešáka. Pro spolupracovníky byl skvělým kamarádem, humorným bavičem, záživným vypravěčem spousty historek z jeho kantorského života a bez jeho harmoniky a zpěvu se neobešla žádná oslava. Po dobu než odešel do zaslouženého důchodu, se stal velkou, přirozenou autoritou pro naše klienty. Za svůj empatický a pěkný přístup byl velmi oblíbený. Pro uživatele se stal spíše starším kamarádem než vychovatelem. Velkou měrou se zasloužil o rozvoj našeho zařízení zejména přes sportovní aktivity a hudební výchovu. S potěšením jsme jej vždy přivítali na různých akcích, na které rád přijal pozvání i v důchodu.

Karle, budeš nám všem chybět! Čest Tvé památce!

Fotka č.1, fotka č. 2, fotka č. 3, fotka č. 4

VÍCE
06. 03. 2018

Upozornění na zákaz návštěv

Z důvodu nepříznivého vývoje nemocnosti akutními respiračními infekcemi a zejména výrazného nárůstu nemocnosti chřipkou na území Jihomoravského kraje doporučila KHS JmK v Brně vyhlásit zákaz návštěv ve všech službách našeho zařízení, a to s okamžitou platností až do odvolání.

Děkujeme za pochopení

VÍCE
27. 02. 2018

Jubilejní 10. ročník Plesu Benatura 2018

Dne 17. 2. 2018 proběhl v Domě kultury v Hodoníně jubilejní X. ročník benefičního plesu, kterého se zúčastnilo přes 640 hostů. Tento rok byla kapacita plesu již několik týdnů před akcí naprosto vyprodána. Spolek Benatura opět podpořil myšlenku pomáhat dětem z Dětského domova v Hodoníně a klientům Zeleného domu pohody v Hodoníně.

VÍCE
25. 01. 2018

Pozvánka na Jubilejní X. ročník benefičního plesu Benatura

Vážení přátelé,

i tento rok spolupořádáme ples BENATURA.  V sobotu 17. 2. 2018 se uskuteční jubilejní X. ročník této benefiční akce, kterou pro nás a Dětský domov v Hodoníně pořádá zástupný spolek dobrovolníků Benatura. Bohužel vás však nemůžeme pozvat, poněvadž je ples, na němž vystoupí opět kamarád našich klientů Petr Bende, nově Ilona Csáková a další skupiny, již beznadějně vyprodán. Nicméně přivítáme dárky do tomboly, samozřejmě s uvedením jména dárce a poděkováním za podporu nejen naší organizace touto formou.

Po plese vám jistě přineseme alespoň fotoreportáž a držte palce našim klientům, kteří budou na tomto plese vystupovat.

Bližší informace k akci zde.

 

 

VÍCE
27. 12. 2017

Výstava betlémů ve Vracově

Těsně po vánočních svátcích, ve středu 27. prosince jsme s uživateli vyrazili do Vracova na Výstavu betlémů s programem.

VÍCE
21. 12. 2017

VÁNOČNÍ PŘÁNÍ

VÍCE
19. 12. 2017

Vánoční jarmark

V úterý 19. prosince 2017 vystoupila naše taneční skupina opět pod vedením pracovníků - mistrů tance a choreografie - Stanislava Dobiáše a Simony Jurenové na pěší zóně s tancem „Děti ráje“.

VÍCE
16. 12. 2017

Historicky první divadelní představení Popelka: lehkost, vtip a nečekaně i virtuozita

Tak to první divadelní představení máme zdárně za sebou. Zcela plný sál se nám odvděčil ovacemi ve stoje...   

VÍCE
05. 12. 2017

Premiéra naší Popelky se blíží…

Pohodáři chystají předvánoční překvapení. Bude to prý poprvé...

VÍCE
02. 12. 2017

Den pro dětskou knihu a Den otevřených dveří Městské knihovny Hodonín

V sobotu 2. prosince 2017 měl taneční soubor uživatelů Zeleného domu pohody premiéru nového tance „Letní song“, a to v Městské knihovně v Hodoníně.

VÍCE
01. 12. 2017

Mikulášské posezení pro seniory v Rohatci

V pátek 1. prosince 2017 jsme zavítali do Kulturního domu v Rohatci, kde se konalo Mikulášské posezení pro seniory. 

VÍCE
29. 11. 2017

14. ročník předvánoční Aukce

Zelený dům pohody pořádal v listopadu již 14. ročník předvánoční Aukce výrobků klientů. V zařízení se sešlo více jak dvacet dražitelů z různých podnikatelských odvětví regionu (např. ze stavebnictví, cestovního ruchu, finančnictví, módy a dalších). Mezi účastníky byli také zástupci vedení Města Hodonína - pan místostarosta Ladislav Ambrozek a role licitátora se s tradičním velkým úspěchem zhostil místostarosta Jiří Janda, který přispěl k dobré náladě po celou dobu akce. Všichni, ať už opakovaně nebo poprvé, přišli vyjádřit svou podporu lidem s mentálním postižením, jež využívají sociální služby naší organizace.

VÍCE
28. 11. 2017

Divadelní muzikál Popelka

Nabídka rezervace místenek na divadelní představení Popelka:

Vážení rodiče, opatrovníci a přátelé našeho zařízení,

od dnešního dne vám nabízíme možnost rezervace místenek na naše divadelní představení Popelka. Tradiční tečka za rokem 2017 se letos uskuteční v pátek 15. prosince od 14:00 ve velkém sále ZUŠ Hodonín (Horní Valy 2 v blízkosti polikliniky a Domu kultury). Jelikož očekáváme velký zájem o toto představení, nabízíme vám možnost bezplatné rezervace místenek, a to u personální pracovnice paní Heleny Vaňáčkové. Pozvánka

Těšíme se na vás!

 

 

VÍCE
13. 11. 2017

Pozvánka na každoroční aukci

Srdečně Vás zveme na tradiční předvánoční aukci výrobků našich uživatelů, která se koná ve čtvrtek 23. 11. 2017 v 17.30 hod - bližší informace viz. POZVÁNKA

VÍCE
13. 11. 2017

Nostalgické vzpomínky na krásné smrky

Bohužel, jak si rodiče a ostatní již všimli, vichřice na konci měsíce října "řádila" i u nás. Jeden ze smrků před naší budovou byl silným větrem vyvrácen a druhý jsme s ohledem na nebezpečí pádu nechali skácet. "Je nám velmi líto, že jsme přišli o stromy, které vlastně vyrůstaly zároveň s naším zařízením, nicméně bezpečnost našich klientů je nám přednější. Současně jsme rádi, že první strom, jež se skácel větrem, nezpůsobil žádné škody na zdraví ani na majetku.", uvedla zástupkyně ředitele Ing. Kateřina Wolfová.

"Hned na jaře samozřejmě zasadíme stromy nové", doplnil Martin Mikl - správce ZDP.

VÍCE
13. 10. 2017

Po roce se opět otevřely všechny dveře hodonínského ZDP a zájemci mohli poznat čtyři druhy sociálních služeb

Podzim je tradičním obdobím naší významné prezentační akce. Je za námi a povedla se.

VÍCE
10. 10. 2017

Návštěva žáků ZŠ

V pondělí 2. října 2017 navštívili Zelený dům pohody "deváťáci" ze Základní školy na Mírovém náměstí.

VÍCE
05. 10. 2017

Pozvánka na den otevřených dveří

Vážení přátelé,

dovolujeme si Vás tímto pozvat na Den otevřených dveří našeho zařízení, který se bude konat ve čtvrtek 12. 10. 2017 od 14:00 hod. Více informací o programu dne naleznete v přiložené pozvánce.

VÍCE
03. 10. 2017

Spolu s preventisty městské policie jsme besedovali o bezpečném pohybu na pozemních komunikacích

Provoz na silnicích je čím dál větší, a tak je nutná prevence. 

VÍCE
03. 10. 2017

Zmoklá návštěva v bytě chráněného bydlení

Seznamujeme se s výhodami chráněného bydlení, i když je to někdy fuška...

VÍCE
22. 09. 2017

Rimini již podeváté

První zářijový týden již tradičně strávili klienti Zeleného domu pohody, kamarádi z kyjovského Horizontu, rodinní příslušníci a pedagogický doprovod z obou zařízení sociálních služeb v přímorském letovisku Viserba nedaleko města Rimini.

VÍCE
27. 08. 2017

Krásné gesto sportovců - běžců

Uplynulou sobotu pořádal SRTG - Podluží závody v překážkovém běhu.

VÍCE
29. 06. 2017

Dobroden v Zeleném domu pohody

I za tropického horka se v Zeleném domu pohody pomáhalo.

VÍCE
24. 06. 2017

Skočili jsme do trika a z Olomouce byla Afrika

Jak se dá v hanácké metropoli ochutnat kus africké exotiky? Jednoduše. Stačí se zúčastnit vyhlášeného festivalu Fimfárum.

VÍCE
23. 06. 2017

Mezinárodní folklorní festival Strážnice

Již po třetí se klienti Zeleného domu pohody účastnili ve čtvrtek 22. 6. 2017 Mezinárodního folklorního festivalu ve Strážnici.

VÍCE
12. 06. 2017

Návštěva cirkusu Berousek

Ve čtvrtek 8. června navštívilo několik klientů Zeleného domu pohody, v doprovodu pracovnice S. Jurenové a sociálních pracovnic, Národní cirkus originál Berousek.

VÍCE
12. 06. 2017

V Zubří letos zbyl čas i na kánoe a šlapadla

Nejlepší sportovci ZDP už tradičně vyrazili na Vysočinu, aby se v silné konkurenci porvali o cennné kovy.  

VÍCE
06. 06. 2017

Raftovačka po řece Moravě

První červnový pátek se uskutečnil tzv. Vodácký den ZDP. Posádky 2 raftů, které pojmuly po vystřídání 25 zájemců - klientů zařízení, se statečně v plovacích vestách a za přítomnosti zkušených kapitánů (z řad pracovníků přímé péče) "popralo" s divokými peřejemi slepého ramene řeky Moravy.

VÍCE
01. 06. 2017

Letošní túra na Praděd měla mlhavou příchuť

Jeseníky jsou už každoročně místem, kde nabíráme kondici před náročným letním programem. 

VÍCE
01. 06. 2017

Skupina KATAtur vystoupila během slavnostního aktu v hodonínském Dětském domově

Naše hudební skupina kata TUR dostala pozvání předvést se v rámci společenské akce kamarádů z dětského domova.  

VÍCE
27. 05. 2017

Jumpingový pobyt

V měsíci dubnu strávilo několik našich uživatelů 3 jumpingové dny v krásném prostředí Les parku ve Vřesovicích. Počasí jim přálo a tak pořádali několik výletů v blízkém okolí, 2x denně skákali na trampolínách, navštívili bazén v praktické škole ve Vřesovicích a večer poseděli u táboráku, u kterého si zazpívali a pochutnali si na špekáčcích i pečených bramborách.

VÍCE
23. 05. 2017

Erasmus - 10 dní strávených na Slovensku

V neděli na prvního máje odjela skupina 10 našich klientů, s doprovodem pracovnice Simony Jurenové (v průběhu týdne ji vystřídala Anna Flášarová) a pracovníka Standy Dobiáše, do rekreačního střediska v Moravanoch nad Váhom u slovenských Piešťan.

VÍCE
18. 04. 2017

Velikonoční schůzka rodičů

Na zelený čtvrtek se v Zeleném domu pohody uskutečnila pravidelná schůzka vedení zařízení s rodiči a opatrovníky klientů. Zábavným zpestřením na zahájení setkání bylo přivítání jara i velikonočních svátků v podobě "šmigrůstu" a předání tulipánů pro ženské pokolení a  malého "občerstvení" pro opačnou polovinu účastněných. Do předávání se zapojil krojovaný pár, který sklidil zasloužený potlesk a povděk za dárečky. Jak jim to slušelo můžete zhlédnout v sekci "Foto a video".

VÍCE
18. 04. 2017

Ukliďme Česko - Mutěnice

V sobotu 8. 4. 2017 jsme již po druhé přijali pozvání spolku Čisté Mutěnice na akci "Ukliďme si Česko". Přesto, že jsme se museli rozdělit na dvě skupiny a vyrazili jsme ve velmi malém počtu (4), nasbírali jsme s dalšími dobrovolníky neuvěřitelných 700 kg odpadu. Počasí nám přálo a tak, jako loni, nechyběly opravdu skvělé úlovky, které všechny pobavily. Děkujeme všem za pozvání, skvělou organizaci a těšíme se na příští rok.

VÍCE
17. 04. 2017

Úklid bažantnického lesa

Jak již je to zvykem, i letos jsme se dne 8. 4. 2017 zúčastnili úklidové akce v rámci "Dne Země" s cílem zlepšit prostředí Bažantnického lesa. Do této akce se zapojilo celkem 9 klientů a za pouhé 2 hod. nasbírali plných 12 velkých pytlů odpadu.    

VÍCE
12. 04. 2017

Prvenství ve čtvrtém ročníku Sportparády urvali Skaličané

Konečně to vyšlo. Nevíte co? Tak čtěte dál...

VÍCE
10. 04. 2017

Pod magnoliemi

v Období od 10. do 12. 4. 2017 proběhla v Zeleném domu pohody třetí etapa umělecké výmalby projektu "Víly pro děti" s názvem "Pod magnoliemi". Dílo je vytvořeno na zdech v podkrovní čísti budovy a je pokračováním výmalby z roku 2016.

Fotka č.1, fotka č. 2, fotka č. 3

VÍCE
10. 04. 2017

Uživatelé ZDP si opět užívají i canisterapie

Pes je přítel člověka. To platí i v našem zařízení.

VÍCE
09. 04. 2017

Přispěli jsme k úspěchu Plesu sportovců

Dobrá pomoc je k nezaplacení. A my pomůžeme rádi.

VÍCE
22. 03. 2017

Zelený dům pohody se prezentoval také v Trnavě

V úterý 21. 3. 2017 vyrazily obě sociální pracovnice spolu s uživatelkou Evou Krušinovou na konferenci "Dobrá prax - naša inšpirácia" do Trnavy za účelem prezentace služby chráněné bydlení.

VÍCE
08. 03. 2017

Hudebníci z Oázy opět zahráli své oblíbené songy

Zeleným domem pohody zněla hudba v podání profesionálů z řad příznivců hodonínské Oázy.  

VÍCE
07. 03. 2017

Borci v zelených dresech startovali na veslařském přeboru republiky

Dlouholetá spolupráce s Veslařským klubem Hodonín se letos opět přetavila ve start na republikovém šampionátu.

VÍCE
06. 03. 2017

Konečně sportovní zima jak se patří

Krásy nejen zimní, ale také přírodní a spousta aktivní zábavy. Takový byl letošní kurz běžeckého lyžování na Vysočině.

VÍCE
02. 03. 2017

Vážení klienti, rodiče a opatrovníci,

v průběhu měsíce března probíhá každoroční dotazníkové šetření z účelem zlepšení kvality poskytovaných sociálních služeb Zeleného domu pohody.

Prosíme vás tímto o spolupráci a pravdivé vyplnění dotazníků. Dotazníky obdržíte na odděleních od pracovníků přímé péče. Vyplněný dotazník vhoďte prosím do některé ze schránek v ZDP nebo zašlete poštou, a to nejpozději do 31. 3. 2017.

Děkujeme!

 

 

 

 

 

 

 

 

VÍCE
22. 02. 2017

IX. benefiční ples Benatura byl zcela vyprodaný

V sobotu 18. 2. 2017 "praskal ve švech" celý Dům kultury při IX. ročníku benefičního plesu Benatura. K tanci a poslechu hrály hudební skupiny Charlie a torzo, Diamant, Notabene, CM Strážničan a samozřejmě nechyběl ani Petr Bende & band. Program byl plný krásných vystoupení. Představily se děti z dětského domova, hodonínské mažoretky, taneční páry ze skupiny TK Classic a velký aplaus sklidil zábavný taneček našich klientů. 

 

Velké poděkování patří všem členům spolku Benatura za přípravu tohoto plesu a výtěžek pro Zelený dům pohody, ve výši 90 tisíc korun, samozřejmě všem dárcům tomboly, vystupujícím a všem zúčastněným za podporu této akce. Moc děkujeme!!

 

Benefiční ples Benatura/hodonínský deník

VÍCE
07. 02. 2017

Internetový prodej výrobků našich klientů

Vážení přátelé, výrobky klientů Zeleného domu pohody si můžete zakoupit také prostřednictvím webových stránek https://www.fler.cz nebo na stránkách http://tvorivadilna.cekuj.net/.

Děkujeme za případný nákup!

VÍCE
03. 02. 2017

Nesvéprávné lásky shlédlo publikum v Bruselu

Plni hrdosti a radosti se připojujeme ke gratulaci režisérce a scenáristce Katce Hornové, která se v prosinci zúčastnila promítání filmů ze zemí Visegrádské čtyřky se sociální tématikou a její film "Nesvéprávné lásky" obsazený herci/neherci, klienty tří zařízení - Horizontu Kyjov, Speciální školy Vřesovice a našeho Zeleného domu pohody, sklidil nebývalý, ale o to zaslouženější úspěch!! Katce ještě jednou děkujeme za možnost seberealizace našich klientů a celkovou prezentaci Zeleného domu pohody a přejeme do další práce mnoho úspěchů!!

Pracovníci a klienti ZDP

 

VÍCE
21. 12. 2016

Nabitý program našich klientů

Uplynulé adventní týdny přinesly opravdu nabitý program lidem s mentálním handicapem, kteří využívají služeb bažantnického zařízení - Zeleného domu pohody.

VÍCE
10. 11. 2016

Pozvánka na aukci

Srdečně Vás zveme na tradiční předvánoční aukci výrobků našich uživatelů, která se koná 24. 11. 2016 v 17.30 hod - bližší informace viz POZVÁNKA.

VÍCE
24. 10. 2016

Návštěva Městské policie

V pátek 21. 10. přijal pozvání k návštěvě naší organizace ředitel Městské policie Hodonín Mgr. Jindřich Vašíček se svými kolegy.

VÍCE
17. 10. 2016

Dobrovolnický den

Tým pracovníků brněnské pobočky České pojišťovny si pod vedením Ing. Tomáše Janoty vyhradil pátek 14. října pro dobrovolnickou činnost.

VÍCE
17. 10. 2016

Den otevřených dveří

Ve středu 12. října se opět po roce otevřely dveře našeho zařízení.

VÍCE
07. 10. 2016

Atletická olympiáda slavila 20. narozeniny

Plně nabitý sportovní týden vyvvrcholil ve Slezsku, kde jsme byli aktéry 20. ročníku atletické olympiády.

VÍCE
07. 10. 2016

Ve Střelicích jsme sbírali zkušenosti

Podzim už tradičně patří turnaji v Střelicích, kde se v krásné přírodě hraje neojblíbenější týmová hra hendikepovaných - boccia.

VÍCE
06. 10. 2016

Den otevřených dveří

Vážení přátelé,

dovolujeme si Vás tímto pozvat na Den otevřených dveří našeho zařízení, který se bude konat ve středu 12. 10. 2016 v době od 14:00 do 17:00 hod. Více informací o programu dne naleznete v pozvánce.   

VÍCE
23. 09. 2016

Evropský den mobility

Dne 22. 9. se konal před budovou Zeleného domu pohody Evropský den mobility. Na začátku akce přivítala za účasti příslušníků Městské policie, vychovatelka Eva Popelková,  všechny účastníky a vysvětlila nejenom zdravotní a ekologický význam pohybu bez aut.

VÍCE
22. 09. 2016

Slavnostní otevření koupelen

Ve středu 21. 9. proběhlo slavnostní otevření rekonstruovaných koupelen za účasti vzácných hostů.

VÍCE
21. 09. 2016

V hotelu Rosella jsme jako doma…

I takhle by se dal nazvat již osmý pobyt uživatelů Zeleného domu pohody a jejich doprovodu na italském pobřeží v předměstí Rimini s názvem Viserba. Hotel známé hodonínské cestovní kanceláře KM Travel poskytl útočiště pro bezmála 60 účastníků ozdravného pobytu, který organizuje vedení zařízení pro mentálně postižené se sídlem v Bažantnici.

VÍCE
03. 08. 2016

Hanácká metropole letos hostila již dvacáté Fimfárum

Dvacetiny, to už je zasloužilý věk. A u festivalu, jehož základem je tvořivost a fantazie, to platí ozvláště.  

VÍCE
19. 07. 2016

Praha hostila jubilejní X. ročník filmového festivalu MENTAL POWER

Praha už volá... Tuhle výzvu vyslyšeli naši (ne)herci a vyrazili na derniéru populárního filmového festivalu. Proč tam jeli a co tam zažili? 

VÍCE
19. 07. 2016

Jesenický hotel Brans byl opět skvělou základnou pro hodonínské horaly

Cesta do hor vždy byla něčím zvláštním a krásným. Rozhodně krásný a zdařilý  byl i letošní týden prožitý na okraji malebné jesenické obce Malá Morávka.   

VÍCE
02. 06. 2016

Víkendový pobyt v Ratíškovicích

Již třetím rokem se klientky pečovatelského oddělení, v doprovodu tří pracovnic v soc. službách a samozřejmě zdravotního doprovodu, zúčastnily víkendového pobytu "Na hájence" v Ratíškovicích.

VÍCE
26. 05. 2016

Pohodáři slaví 25 let

Neskutečnou porci humoru, krásného vzpomínání a skvělé zábavy přinesla Slavnostní akademie Zeleného domu pohody - zařízení pro mentálně postiženou mládež, které slaví v tomto roce 25. výročí založení.

VÍCE
13. 05. 2016

Mezi uživatele zavítala vzácná návštěva - hejtman Michal Hašek

Při příležitosti květnové pracovní návštěvy města Hodonína zavítal pan hejtman Michal Hašek se svou delegací i do našeho zařízení, které si kompletně prohlédl a pohovořil i s jeho uživateli.

VÍCE
28. 04. 2016

Umělecká výstava "Louka"

V Ekoateliéru během těchto dní probíhá tématická výstava s názvem "LOUKA", na které se prezentuje zlomkem svých výrobků a maleb také klient Zeleného domu pohody - Zbyněk Mank, jehož každé dílo, ať již se jedná o keramiku, výtvarnou práci či "sochání" je opravdu skvělý originál. Ostatní jeho výtvory (a nejen jeho) můžete shlédnout přímo u nás v zařízení. Srdečně Vás zveme!

Fotografie č. 1, fotografie č. 2.

VÍCE
28. 04. 2016

Úklid bažantnického lesa

Máme rádi přírodu, proto ji pomáháme "čistit"

VÍCE
21. 04. 2016

Ukliďme Česko

V sobotu 16. 4. 2016 jsme přijali pozvání spolku Čisté Mutěnice na akci "Ukliďme Česko".

VÍCE
20. 04. 2016

Pod magnoliemi

V pátek 15. 4. garantky projektu "Víly pro děti" s předsedkyní Ing. Ingrovou a zejména autorkou Michaelou Piňosovou slavnostně přestřihly pásku druhé etapy umělecké výmalby v Zeleném domu pohody s názvem "Pod magnoliemi". Krásné dílo je vytvořeno na zdech a stropech v podkrovní části budovy a vy si je můžete prozatím prohlédnout na fotografiích:

fotografie č.1, fotografie č. 2, fotografie č. 3.

VÍCE
23. 03. 2016

Velikonoční jarmark

Ve čtvrtek 17. 3. 2016 jsme využili nabídky prodeje výrobků našich klientů na Velikonočním jarmarku, který se konal zejména pro pracovníky Krajského úřadu v brněnské budově na Cejlu. O výrobky z dílen Zeleného domu pohody byl velký zájem, o čemž svědčila nejen utržená suma, ale také "hodnocení" až obdiv nakupujících. Oceňovali pestrost, originalitu a šikovnost tvůrců. Po ukončení prodeje mohly Jana s Martinou - instruktorky z košíkářské a keramické dílny, hlásit "skoro" vyprodáno.

Fotografie 1, fotografie 2.

 

VÍCE
21. 03. 2016

VIII. ročník Benatury

V sobotu 20. 2. 2016 se v hodonínském Domu kultury uskutečnil již VIII. ročník benefičního plesu BENATURA, jehož výtěžek organizátoři věnovali Zelenému domu pohody - zařízení pro dospělé lidi s mentálním postižením se sídlem v Bažantnici a Dětskému domovu v Hodoníně.

VÍCE
18. 03. 2016

Účast na konferenci v Trnavě

Dne 17. 3. 2016 se Zelený dům pohody zúčastnil konference v Trnavě, kde měl možnost prezentovat nový, ale již fungující, typ sociální služby Chráněné bydlení.

VÍCE
10. 03. 2016

Poděkování členům dobrovolnického spolku Benatura

Moc si vážíme spolupráce se spolkem Benatura, která nám přináší nejen finanční pomoc, jež využíváme na zlepšení prostředí pro naše klienty, k nákupu pomůcek do dílen a různé jiné potřeby či aktivizační činnosti. Činnost tohoto spolku ale zajišťuje také krásnou prezentační akci,  při níž se naši uživatelé bezvadně baví a využívají možnosti integrace, poněvadž hodonínský Ples Benatura bývá veřejností pravidelně vyprodán. Velmi oceňujeme také dobrovolnickou zásluhu členů Benatury, jejich organizační zápal a nadšení. Za to vše jim moc děkujeme a těšíme se na další spolupráci!

Mgr. Petr Srnec, ředitel zařízení

Fotografie č.1; fotografie č.2

 

VÍCE
05. 02. 2016

Originální malba zdobí pokoj jedné z našich uživatelek

Je velmi důležité, aby se naši uživatelé v Zeleném domu pohody, cítili co nejlépe. K tomuto jejich pocitu přispěla také paní Michaela Piňosová, díky jejíž malbě se více zútulnil pokoj jedné z našich uživatelek. "Malba se mi moc líbí a musím se na ni pořád dívat", uvedla výše zmiňovaná uživatelka Lucka. Pro lepší představivost můžete shlédnout následující fotografie č.1, fotografie č. 2. 

Děkujeme!

VÍCE
03. 02. 2016

Pozvánka na VIII. benefiční Ples BENATURA

Spolek BENATURA ve spolupráci se Zeleným domem pohody a Dětským domovem Hodonín si Vás dovoluje pozvat na osmý ročník Plesu Benatura, konaný v sobotu 20. 2. 2016.

VÍCE
2023 © Zelený dům pohody, příspěvková organizace | Vytvořila firma Cernet, s.r.o.

Tyto cookies jsou nutné pro správné fungování našich webových stránek. Vždy aktivní.

Čím víc lidí má statistické cookies zapnuté, tím lépe můžeme naše stránky vyladit. Tyto cookies shromažďují informace o tom, jak lidé web používají, které stránky navštívili, na co klikají. a na které odkazy jsi klikla. Všechny informace, které soubory cookie shromažďují, jsou souhrnné a anonymní.

Díky marketingovým cookies třetích stran vám můžeme připomenout nabídky, které jste si prohlíželi na našich stránkách, i jinde na internetu. Když tyto cookies zakážete, reklam bude pořád stejně. Ovšem na věci, které vás nezajímají.

Zavřít